AnasayfaÜyelerimizSıkça Sorulanlarİletişim Bilgileri
 

Duyurular

Başkan Aktaş’tan Koronavirüs İle İlgili Açıklama

Tarih : 15 Mart 2020

Sağlıklı Kentler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Çin’in Vuhan kentinde 12 Aralık 2019’da ortaya çıkan ve pek çok ülkeye bir iki hafta içinde bulaşan yeni tip koronavirüs ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemic (küresel salgın) olarak nitelendirilen COVID-19 salgınının bir çok ülkeye bulaştığını, ardından çok hızlı bir küresel yayılım gösterdiğini belirten Başkan Aktaş, diğer ülkelerin yaşadığı sorunlara rağmen Sağlık Bakanlığımızın zamanında aldığı sıkı tedbirler sayesinde ülke olarak bu süreçte büyük bir başarı gösterdiğimizi söyledi.

Aktaş, “Bakanlıklarımızca alınan tedbirlerin yanında bizlerin de hem yerel yönetimler olarak hem de bireysel olarak üzerimize düşen önemli sorumlukları yerine getirmemiz gerekiyor. Yerel yönetimler olarak toplantı, eğitim, seminer gibi toplu faaliyetleri bir süreliğine iptal etmemiz gerekiyor. Yine yerel yönetimler olarak toplu ulaşım araçlarında ve vatandaşlarımızla temas halinde yürütülen tüm hizmetlerde düzenli aralıklarla dezenfekte hizmetinin sunulması gerekmektedir. Bireysel olarak hijyenimize dikkat etmeli, kalabalık ortamlardan uzak durmalı ve tokalaşma, sarılmadan kaçınmalıyız” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yayınlanan genelegeyi de hatırlatan Başkan Aktaş, “Bu mücadeleyi tüm yönleri ile sürdürebilmemiz için kamu görevlilerin yurt dışı çıkışları durduruldu ve yurt dışında bulunan kamu görevlilerinin yurda dönüş tarihinden itibaren 14 gün tecrit uygulamasına dikkat etmeliyiz. Koronavirüsden korunmak için gerekli tedbirleri almak, soğukkanlı olmak ve resmî makamların açıklamalarına itibar etmek gerekiyor” dedi.

 

KORONAVİRÜS HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER VE TEDBİRLERİ

 

Etkinlikler
 
Yayınlar
 
Diğer Yayınlarımız
 
Video Galerisi
 
Fotoğraf Galerisi
 
 
 
Üye Belediyelerimiz
 
 
Anasayfa ÜyelerimizBirlik HakkındaSKB HaberleriÜye Belediye HaberleriYayınlarFotoğraf Galerisiİletişim Bilgileri
© 2005-2020 Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği. Tüm hakları saklıdır.