AnasayfaÜyelerimizSıkça Sorulanlarİletişim Bilgileri
 

Duyurular

BESAŞ’tan ‘sıfır atık’a tam destek

Tarih : 31 Mart 2019

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Bursa Ekmek ve Besin Sanayi A.Ş. (BESAŞ), sağlıklı, güvenilir ve zengin ürün yelpazesini, artık ücretsiz bez çantalarla vatandaşlara sunuyor.

Bursa’da 1979 yılında kurulan ve 1982 yılında faaliyete geçen Türkiye’nin üçüncü, Bursa’nın ise en büyük ekmek fabrikası olma özelliğini taşıyan BESAŞ, önemli bir sosyal sorumluluğa daha imza attı. Halkın en temel gıda maddesi olan ekmek ve ekmek çeşitlerini sağlıklı, kaliteli ve ekonomik sunarak, fiyatta denge unsuru olma özelliğini koruyan BESAŞ, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın başlattığı ‘Sıfır Atık’ projesine de bez çanta uygulamasıyla tam destek veriyor. Naylon atıklarının doğada uzun yıllar çözünmemesi dolayısıyla başlatılan ücretli poşet uygulaması nedeniyle açık satılan gıda ürünlerinde ücretsiz poşet tedariği sağlayan BESAŞ, şimdi de vatandaşlara ücretsiz bez çanta dağıtıyor. Geri dönüşüm bez ve kumaşların işlenerek yeniden yapılandırılmasıyla hazırlanan kumaşlardan bez çanta yaptıran BESAŞ, tüm bayilerinde artık ürünlerini bu çantalarla vatandaşlara sunuyor.

Müşterilere ücretsiz dağıtılan çantalar ile uzun süreli kullanım ve atık oranının azaltılmasına katkı sağlanırken, vatandaşlar BESAŞ’ın bu uygulamasını memnuniyetle karşılıyor.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

Etkinlikler
 
Yayınlar
 
Diğer Yayınlarımız
 
Video Galerisi
 
Fotoğraf Galerisi
 
 
 
Üye Belediyelerimiz
 
 
Anasayfa ÜyelerimizBirlik HakkındaSKB HaberleriÜye Belediye HaberleriYayınlarFotoğraf Galerisiİletişim Bilgileri
© 2005-2019 Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği. Tüm hakları saklıdır.