AnasayfaÜyelerimizSıkça Sorulanlarİletişim Bilgileri
 

Duyurular

Beşiktaş Belediyesi Sıfır Atık Kongresi’nde!

Tarih : 22 Ekim 2019

Beşiktaş Belediyesi, Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından düzenlenen “İstanbul Yerel Yönetimler Sıfır Atık Kongresi ve Sergisi”ne katıldı. Kongreye belediyemizi temsilen katılan Çevre Koruma ve Kontrol Müdürümüz Azem Dursun, sıfır atık çalışmalarını anlatan bir sunum gerçekleştirdi.

T. C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “Sıfır Atık Projesi” kapsamında; Yıldız Teknik Üniversitesi’nce “İstanbul Yerel Yönetimler Sıfır Atık Kongresi ve Sergisi” düzenlendi. Belediyemiz dışında Pendik, Kartal ve Esenler Belediyesi yetkililerinin de katıldığı kongrede; Beşiktaş Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Azem Dursun’a plaket verildi.

*Sıfır Atık, israfın önlenmesini, kaynakların daha verimli kullanılmasını, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesini veya azaltılmasını, etkin toplama sisteminin kurulmasını, atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımının sağlanmasını kapsayan, atık önleme yaklaşımı olarak tanımlanan bir hedeftir.

Etkinlikler
 
Yayınlar
 
Diğer Yayınlarımız
 
Video Galerisi
 
Fotoğraf Galerisi
 
 
 
Üye Belediyelerimiz
 
 
Anasayfa ÜyelerimizBirlik HakkındaSKB HaberleriÜye Belediye HaberleriYayınlarFotoğraf Galerisiİletişim Bilgileri
© 2005-2020 Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği. Tüm hakları saklıdır.