AnasayfaÜyelerimizSıkça Sorulanlarİletişim Bilgileri
 

Duyurular

Çankaya’dan Çevreye Farkındalık Eğitimi

Tarih : 27 Ekim 2018

Çankaya Belediyesi, çevreye duyarlı ve öğretici çalışmalarını sürdürüyor. Atık yönetimi ve çevre bilinci ile ilgili farkındalık eğitimine bu kez öğrenciler yerine öğretmenler katıldı.

Çankaya Belediyesi, bilinçlendirme çalışmaları kapsamında Yılmaz Güney Sahnesi’nde “Eğiticilerin Eğitimi Semineri” düzenledi. Atık piller ve ambalaj atıkları olmak üzere 2 bölümden oluşan seminere, ilçedeki ilk ve orta öğretim okullarından birer öğretmen davet edildi.

Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği ve Türk Plastik Sanayicileri Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGÇEV) katkılarıyla düzenlenen seminerde, çevre koruma ve geri dönüşümü teşvik etmek amaçlanırken, ambalaj atıkları ve atık piller ile atıkların zararları ve toplanmaları konularında katılımcılar bilgilendirildi.

Çankaya Belediyesinin atık yönetimi ile ilgili bilgilerin de verildiği seminer, öğretmenlerin soru ve görüşleri ile devam etti. Eğitimin sonunda katılımcılara konuyla ilgili bilgilendirici kitapçık ve broşürler armağan edildi.

Etkinlikler
 
Yayınlar
 
Diğer Yayınlarımız
 
Video Galerisi
 
Fotoğraf Galerisi
 
 
 
Üye Belediyelerimiz
 
 
Anasayfa ÜyelerimizBirlik HakkındaSKB HaberleriÜye Belediye HaberleriYayınlarFotoğraf Galerisiİletişim Bilgileri
© 2005-2019 Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği. Tüm hakları saklıdır.