AnasayfaÜyelerimizSıkça Sorulanlarİletişim Bilgileri
 

Duyurular

Menteşe Belediyesi Tarafından Çevre Dostu Bez Çanta Dağıtımı Yapıldı

Tarih : 9 Şubat 2019

Menteşe Belediyesi tarafından, doğa kirliliğine neden olan naylon poşetlerin kullanımını azaltmak amacıyla, vatandaşlara ücretsiz olarak bez alışveriş çantasının dağıtımı yapıldı.

Plastik ve naylon poşet kullanımının en aza indirilmesi, sürdürülebilir bir çevre ve doğa bilinci oluşturmak amacıyla, Menteşe Belediyesi tarafından bastırılan 10 bin adet bez çantaların dağıtımına, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş tarafından üretici pazarında başlandı.

Pazar yerinde halka ve üreticilere bez alışveriş çantasından dağıtan Başkan Gümüş, “Çevreye zarar veren ve ücretli satılan plastik torba ve naylon poşetlerin yerine, bez alışveriş çantaların kullanımını yaygınlaştırmak ve gelecek nesile daha temiz bir doğa bırakmak istiyoruz. Bu nedenle 10 bin adet bastırdığımız çevre dostu bez alışveriş çantalarımızın ücretsiz olarak vatandaşlarımıza dağıtımına, pazaryerimizden başladık. Esnaflarımızı, derneklerimizi ziyaret ederek, kentimizi dolaşarak çantalarımızı dağıttık. Amacımız vatandaşlarımızın pazar alışverişlerinde naylon poşet yerine bez alışveriş çanta kullanımını teşvik etmek. Eğer gelecek nesillere temiz bir çevre bırakmak istiyorsak, vatandaşlarımızın alışverişlerde mutlaka naylon poşet yerine bez alışveriş çantalarından kullanmalarını istiyoruz. ” dedi.

Uygulamadan dolayı Başkan Gümüş’e teşekkür eden vatandaşlar, “Marketlerde yaptığımız alışverişlerde poşetlerden ücret isteniyor. Menteşe Belediyesi’nin ücretsiz dağıtımını yaptığı bez çantalar hem pazar alışverişinde, hem de marketlerde kullanabileceğimiz ve yanımızda taşıyabileceğimiz bir ürün. Menteşe Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştular.

Etkinlikler
 
Yayınlar
 
Diğer Yayınlarımız
 
Video Galerisi
 
Fotoğraf Galerisi
 
 
 
Üye Belediyelerimiz
 
 
Anasayfa ÜyelerimizBirlik HakkındaSKB HaberleriÜye Belediye HaberleriYayınlarFotoğraf Galerisiİletişim Bilgileri
© 2005-2019 Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği. Tüm hakları saklıdır.