AnasayfaÜyelerimizSıkça Sorulanlarİletişim Bilgileri
 

Duyurular

Çocuklarda Çevre Bilinci Oluşturuluyor

Tarih : 8 Ağustos 2019

Gelecek nesillere temiz bir çevre bırakmak amacıyla, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından “Mavi Bayraklı” plajlarda, çocuklara özel çevre bilinçlendirme etkinlikleri düzenleniyor.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki; Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı ve İtfaiye Dairesi Başkanlığı koordinasyonunda düzenlenen “Mavi Bayrak Çevre Bilinçlendirme Etkinlikleri” Ayvalık Belediyesi’nin de katkılarıyla Sarımsaklı Plajı’nda gerçekleştirildi. Atık ve geri dönüşümle ilgili bilgilendirmelerin yapıldığı etkinlikte “geleceğini çöpe atma, plastiğini potaya at” sloganıyla engel parkurunda çöp toplama ve çuval yarışmaları yapılarak, çocuklar plajda çevrenin korunması ve çevre bilincinin iyileştirilmesi konusunda bilgilendirildi. Ayrıca, 2 dakikalık plaj temizliği yapılarak çıkan çöpler sergilendi.

Yarışmaya katılan çocuklara; bez torba, boyama kitabı, frizbi ve tohumlu kalem hediye edildi. Çevre bilinçlendirme etkinlikleri; Ayvalık Duba Plajı ve Burhaniye Öğretmenler Plajı’nda da gerçekleştirilecek.

Etkinlikler
 
Yayınlar
 
Diğer Yayınlarımız
 
Video Galerisi
 
Fotoğraf Galerisi
 
 
 
Üye Belediyelerimiz
 
 
Anasayfa ÜyelerimizBirlik HakkındaSKB HaberleriÜye Belediye HaberleriYayınlarFotoğraf Galerisiİletişim Bilgileri
© 2005-2019 Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği. Tüm hakları saklıdır.