AnasayfaÜyelerimizSıkça Sorulanlarİletişim Bilgileri
 

Duyurular

COVID-19 İle Mücadelede Üye Belediyelere Destek

Tarih : 16 Nisan 2020

Sağlıklı Kentler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Alinur Aktaş’ın Başkanlığında telekonferans ile düzenlenen Mart ayı Encümen toplantısında nüfusu 50.000 ve altında bulunan 19 üye ilçe belediyemize salgınla mücadelede destek kararı alınmıştı.

Toplamda 20.000 adet koruyucu eldiven, 10.000 adet koruyucu maske, 1140 litre yer ve yüzey dezenfektanı, 100 litre el dezenfektanı, 100 adet koruyucu tulum ve 19 adet mekanik dezenfektan püskürtme cihazı üye belediyelerimiz Abana, Adalar, Akçadağ, Altınova, Amasra, Avanos, Aydıncık, Bayındır, Darende, Dinar, Emet, Fındıklı, Gazipaşa, Malkara, Osmancık, Sandıklı, Tirebolu, Ürgüp ve Yenipazar Belediyelerine gönderildi.

Birlik Başkanı Alinur Aktaş, yaptığı açıklamada tüm dünyayı ve ülkemizi etkileyen COVID-19 salgını sebebiyle çok zor bir süreçten geçtiğimizi, bu süreçte yerel yönetimlerin sorumluluk ve yükünün her geçen gün arttığını belirtti.

Birlik, beraberlik ve dayanışmaya en fazla ihtiyaç duyulan bir dönemin yaşandığını vurgulayan Aktaş, salgınla mücadelenin yoğun yaşandığı bu dönemde özellikle düşük nüfuslu üye belediyelerimiz için bu desteğin önemli ve değerli olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

Etkinlikler
 
Yayınlar
 
Diğer Yayınlarımız
 
Video Galerisi
 
Fotoğraf Galerisi
 
 
 
Üye Belediyelerimiz
 
 
Anasayfa ÜyelerimizBirlik HakkındaSKB HaberleriÜye Belediye HaberleriYayınlarFotoğraf Galerisiİletişim Bilgileri
© 2005-2020 Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği. Tüm hakları saklıdır.