AnasayfaÜyelerimizSıkça Sorulanlarİletişim Bilgileri
 

Duyurular

DSÖ Ulusal Ağ Koordinatörleri Toplantısı Gelecek Yıl Bursa’da

Tarih : 26 Eylül 2017

DSÖ Ulusal Ağ Koordinatörleri Toplantısı Gelecek Yıl Bursa’da
Sağlıklı Kentler Birliği’nin üyesi olduğu Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Sağlıklı Şehirler Ağı’nınbu seneki Ulusal Koordinatörler toplantısıÇek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’da 18-20 Eylül 2017 tarihlerinde gerçekleşti. Kopenhag’da bulunan DSÖ Avrupa Bölge Ofisi, Prag’da bulunan DSÖ Ülke Ofisi, Birleşmiş Milletler’in Prag’daki Bilgi Merkezi ve Çek Cumhuriyeti Sağlıklı Kentler Ağı işbirliğinde gerçekleşen toplantıya Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Fransa, İrlanda, İtalya, Almanya, Norveç, İsveç, Birleşik Krallık, Kuzey İrlanda, Rusya ve Türkiye ulusal koordinatörleri ile politik temsilciler katıldı. Ülkemizi toplantıda Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Abdülkadir Karlık ile Sağlıklı Kentler Birliği Müdürü Murat Ar temsil ettiler.

Toplantının gündem maddeleri
Çek Cumhuriyeti Sağlıklı Kentler Ağının açılışı ile başlayan toplantı gündeminde 2030 sağlıklı şehirler vizyonu taslağı, gelecek fazda ulusal ağların rol ve sorumlukları, gelecek faz için yönetişim, liderlik ve iletişim ve son olarak ağların güncel yaptıkları çalışmalar ile gelecek planları tartışıldı.

Toplantının sonunda yaptığımız öneri üzerine gelecek yıl Nisan ayında yapılacak DSÖ Avrupa Sağlıklı Şehirler Ağı’nın Ulusal Koordinatörler toplantısının Bursa’da yapılmasına karar verildi.

Etkinlikler
 
Yayınlar
 
Diğer Yayınlarımız
 
Video Galerisi
 
Fotoğraf Galerisi
 
 
 
Üye Belediyelerimiz
 
 
Anasayfa ÜyelerimizBirlik HakkındaSKB HaberleriÜye Belediye HaberleriYayınlarFotoğraf Galerisiİletişim Bilgileri
© 2018 Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği. Tüm hakları saklıdır.