AnasayfaÜyelerimizSıkça Sorulanlarİletişim Bilgileri
 

Duyurular

Eylül Ayı Encümen Toplantısı Burdur’da Gerçekleştirildi

Tarih : 25 Eylül 2018

Sağlıklı Kentler Birliği’nin Eylül ayı encümen toplantısı 21 Eylül 2018 tarihinde Burdur Belediyesi Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantıya Birlik Başkanı ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel başkanlık etti. Birlik encümen üyeleri Pendik Belediye Başkanı Salih Kenan Şahin ve Kadıköy Belediyesi Meclis Üyesi Damla Toprak toplantıya katıldılar.

Toplantı öncesi her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında Avrupa ve Türkiye’de çeşitli etkinliklerle kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası ile ilgili basın açıklaması yapıldı. Birlik Başkanı Türel ve Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz yaptıkları basın açıklamasında bisiklet ve toplu taşıma araçlarının kullanımının artırılması gerektiğine vurgu yaparak Avrupa Hareketlilik haftasının önemine değindiler.

Encümen toplantısında gündem maddeleri hakkında Birlik Müdürü Murat Ar tarafından kısa bilgilendirme yapıldı. Toplantıda Birliğin 2019 yılı çalışma programı, Birlik 2019 yılı mali bütçesi ve 2020,2021 yılları tahmini bütçeleri, 11-14 Aralık 2018 tarihleri arasında Bursa’da gerçekleştirilmesi planlanan Uluslararası “Kent ve Sağlık” kongresi içeriği, Birlik personellerine verilmesi düşünülen teknik destek eğitimleri ve çevrenin kirletilmemesi ile ilgili farkındalık etkinliği yapılması konuları görüşüldü.

Toplantı sonrası Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri kapsamında Burdur Belediyesi tarafından organize edilen bisiklet turuna encümen üyeleri de destek verdiler.

Etkinlikler
 
Yayınlar
 
Diğer Yayınlarımız
 
Video Galerisi
 
Fotoğraf Galerisi
 
 
 
Üye Belediyelerimiz
 
 
Anasayfa ÜyelerimizBirlik HakkındaSKB HaberleriÜye Belediye HaberleriYayınlarFotoğraf Galerisiİletişim Bilgileri
© 2005-2019 Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği. Tüm hakları saklıdır.