AnasayfaÜyelerimizSıkça Sorulanlarİletişim Bilgileri
 

Duyurular

Havza Planlama ve Yönetimi Sempozyumu Bursa’da Gerçekleştirildi

Tarih : 27 Aralık 2017

Danışma Kurulu üyelerimiz Prof. Dr. Handan Türkoğlu, Prof. Dr. Feza Karaer ve Doç. Dr. Gül Sayan Atanur’un rehberliklerinde “Havza Planlama ve Yönetimi” sempozyumu 20-22 Aralık 2017 tarihlerinde Bursa Merinos AKKM’de gerçekleştirildi. Sempozyuma Birlik üyesi belediyelerden belediye başkanları, meclis üyeleri, koordinatörler ve teknik personeller ile bakanlık ve üniversitelerden uzmanlar ve temsilciler katıldı.

Sempozyumun açılış konuşmaları Sağlıklı Kentler Birliği Müdürü Murat Ar ve SKB Danışma Kurulu ve Sempozyum Düzenleme Kurulu üyesi Prof. Dr. Handan Türkoğlu tarafından yapıldı.

Açılış konuşmalarının ardından “Bütünleşik Havza Yönetimi” başlıklı sempozyumun ilk oturumu, Doç. Dr. Gül Sayan Atanur moderatörlüğünde,  Prof. Dr. Ayşegül Tanık’ın “Bütünleşik Havza Yönetimi: Sorunlar ve Yaklaşımlar”, Prof. Dr. Feza Karaer’in “Sürdürülebilir Havza Yönetimine Yönelik Göstergeler”, Burhan Fuat Çankaya’nın “Türkiye’de Havza Bazlı Su Kaynakları Yönetimi” konulu sunumları ile devam etti.

Birinci gün öğleden sonraki “Havza Planlama ve Uygulamaları I”, başlıklı ikinci oturumu Prof. Dr. Handan Türkoğlu moderatörlüğünde, Doç. Dr. Osman Uzun’un “Havza Planlama ve Yönetiminde Peyzaj Atlasları: Yeşilırmak Havzası Örneği”, Prof. Dr. Hayriye Eşbah Tunçay’ın “Büyük Menderes Havzası Ekolojik Sorunları” ve Prof. Dr. Azime Tezer ile Araş. Gör. Nüket İpek Çetin’in “Havza Mekansal Planlamasında Ekosistem Servislerine Dayalı Yaklaşım” konulu sunumlarını paylaştılar.

 Birinci günün sonunda katılımcılarla birlikte şehir gezisi yapıldı.

Sempozyumun ikinci günü “Havza Planlama ve Uygulamaları II”, başlıklı son oturum Doç. Dr. Gül Sayan Atanur moderatörlüğünde, Prof. Dr. Şükran Şahin’in “Ulusal Havza Yönetimi Stratejisi Kapsamında Peyzaj Koruma Alanları: Saptama, Değerlendirme ve İzleme Teknikleri” ve Prof. Dr. İzzet Öztürk’ün “İstanbul’da Su Havzalarını Koruma Faaliyetleri” konulu sunumlarıyla deneyimlerini paylaştılar.

Konuşmacılar ve Sempozyum Düzenleme Kurulu Üyelerine verilen teşekkür sertifikalarının ardından Cumalıkızık Köyü gezilerek program sona erdi.

Etkinlikler
 
Yayınlar
 
Diğer Yayınlarımız
 
Video Galerisi
 
Fotoğraf Galerisi
 
 
 
Üye Belediyelerimiz
 
 
Anasayfa ÜyelerimizBirlik HakkındaSKB HaberleriÜye Belediye HaberleriYayınlarFotoğraf Galerisiİletişim Bilgileri
© 2019 Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği. Tüm hakları saklıdır.