AnasayfaÜyelerimizSıkça Sorulanlarİletişim Bilgileri
 

Duyurular

Haydi Çocuklar Bisikletle Okula

Tarih : 19 Ekim 2017

Şehir içi ulaşımında bisiklet kullanımının önemine değinmek, bisikletin etkin bir ulaşım aracı olduğu ile ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla Sağlıklı Kentler Birliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Nilüfer Belediyesi, Bursa Bisiklet ve Doğayı Sevenler Derneği ve Uludağ Üniversitesi Bisiklet Topluluğu işbirliğinde 29 Mayıs-9 Haziran 2017 tarihleri arasında 4. sınıflardan oluşan 2 ilkokuldan 48 öğrenci ile “Haydi Çocuklar Bisikletle Okula” etkinliği düzenlenmiş ve Birlik üyelerine duyuru yapılarak 25-29 Eylül 2017 haftasında bu etkinliği kendi şehirlerinde düzenleyerek destek vermeleri istenmişti.

Duyurumuza İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Bilecik Belediyeleri düzenledikleri etkinlikler ile destek verdiler.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi, sağlıklı yaşam konusunda farkındalık yaratmak amacıyla İstanbul’un bir ucundan diğer ucuna Pedalİst Projesi kapsamında ‘Haydi Çocuklar Bisikletle Okula’ faaliyetini gerçekleştirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Pedalİst Projesi kapsamında İstanbul’un 39 ilçesindeki bini aşkın okula obezite ile mücadele amacıyla 39 bin bisiklet dağıtılmıştı. Dağıtılan bisikletlerle sağlıklı yaşama dikkat çekmek ve bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla İBB Çocuk Meclisi Silivri ve Şile’deki okullarda ‘Haydi Çocuklar Bisikletle Okula’ faaliyetini hayata geçirdi.

Çevreci ve sürdürülebilir ulaşım çözümlerine farkındalık oluşturmak için 600’ü aşkın öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen faaliyeti çevre halkı da ilgiyle takip etti. Bisikletlerle evlerinden okula giden çocuklar 25 – 29 Eylül 2017 tarihlerinde gerçekleştirilen faaliyet ile birlikte sağlıklı yaşama dikkat çekerek topluma mesaj verdiler.

Bilecik Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte Bilecik Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü ve Bisikletliler Derneği Bilecik Temsilciliği işbirliğinde gerçekleştirilen ”Haydi Çocuklar Bisikletle Okula” etkinliği kapsamında öğrenciler, okullarına bisiklet ile gitti.

“Sağlıklı Gelecek, Sağlıklı Nesiller” sloganı ile gerçekleştirilen etkinlikte Bilecik Murat Hüdavendigar Ortaokulu ve 700. Yıl Ortaokulu öğrencilerinden oluşan gruplar, okullarına bisiklet ile ulaşım sağladı. Etkinlikte; Belediye Başkanı Selim Yağcı, Çevre Şehircilik İl Müdürü Ömer Bolat ve Bisikletliler Derneği Bilecik Temsilcisi Hakan Yavuz etkinliğin ilk gününde öğrencileri bisikletleriyle okullara uğurladı. Gerçekleştirilen etkinlikte Bisikletliler Derneği Bilecik Temsilcisi Hakan Yavuz da öğrencilere, bisiklet kullanımının faydaları ve trafikte uyulması gereken kuralları anlattı.

“Haydi Çocuklar Bisikletle Okula” duyurumuza destek veren İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Bilecik Belediyesi yetkililerine Sağlıklı Kentler Birliği olarak teşekkür ederiz.

Etkinlikler
 
Yayınlar
 
Diğer Yayınlarımız
 
Video Galerisi
 
Fotoğraf Galerisi
 
 
 
Üye Belediyelerimiz
 
 
Anasayfa ÜyelerimizBirlik HakkındaSKB HaberleriÜye Belediye HaberleriYayınlarFotoğraf Galerisiİletişim Bilgileri
© 2018 Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği. Tüm hakları saklıdır.