AnasayfaÜyelerimizSıkça Sorulanlarİletişim Bilgileri
 

Duyurular

“Haydi Çocuklar Bisikletle Okula” Projesine Katılan 12 Üye Belediyemize Destekleri Gönderildi

Tarih : 9 Aralık 2020

Sağlıklı Kentler Birliği olarak bisikletin şehir içi kullanımının önemine değinmek, bisikletin şehir içi ulaşım aracı olduğunu benimsetmek ve bisiklet kültürünü şehirlerimize yaymak amacıyla farkındalık çalışmaları, kampanyalar ve eğitimler yapılmaktadır. Bu kapsamda 2017 yılından itibaren 4.sınıf ve üzeri öğrencilerin bir hafta boyunca okullarına bisikletleri ile ulaşımlarının sağlandığı “Haydi Çocuklar Bisikletle Okula” projesi yürütülmektedir.

Sağlıklı Kentler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Alinur Aktaş’ın Başkanlığında telekonferans ile düzenlenen Eylül ayı Encümen toplantısında “Haydi Çocuklar Bisikletle Okula” projesine 2019 yılında etkinlik düzenleyerek katkı veren 12 üye belediyemize (Adalar, Bandırma, Bilecik, Denizli Büyükşehir, Dinar, İzmir Büyükşehir, İstanbul Büyükşehir, Kahramanmaraş Büyükşehir, Merkezefendi, Osmaniye, Süleymanpaşa ve Ürgüp Belediyeleri) destek kararı alınmıştı.

Destek kapsamında öğrencilere dağıtılmak üzere; 10’ar adet bisiklet kaskı, kilometre saati, paça bandı, bisiklet üzerine kitap, paslanmaz çelik termos, ayrıca bu kampanyayı organize eden 12 üye belediyemizin koordinatörlerine de 1’er adet bisiklet, satranç takımı ve lego seti ilgili adreslere gönderildi.

Başkan Aktaş, Birlik olarak önümüzdeki dönemlerde bisiklet kullanımını ve bisiklet kültürünü artırmaya yönelik çalışmalara ağırlık vereceğimizi belirterek, kampanyamıza destek veren üye belediyelerimizin başkanlarına ve koordinatörlerine teşekkürlerini iletti.

Etkinlikler
 
Yayınlar
 
Diğer Yayınlarımız
 
Video Galerisi
 
Fotoğraf Galerisi
 
 
 
Üye Belediyelerimiz
 
 
Anasayfa ÜyelerimizBirlik HakkındaSKB HaberleriÜye Belediye HaberleriYayınlarFotoğraf Galerisiİletişim Bilgileri
© 2005-2020 Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği. Tüm hakları saklıdır.