AnasayfaÜyelerimizSıkça Sorulanlarİletişim Bilgileri
 

Duyurular

II. Uluslararası Şehir Çevre ve Sağlık Kongresine Katıldık

Tarih : 2 Mayıs 2018

Birlik Danışma Kurulu üyemiz Prof. Dr. Didem Evci Kiraz’ın Düzenleme Kurulu Koordinatörlüğünde 16-20 Nisan 2018 tarihlerinde Ürgüp Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşen “Yarının Kentleri” temalı II. Uluslararası Şehir Çevre ve Sağlık Kongresi’ne üye belediyelerimiz ile birlikte katıldık.

Açılış töreni öncesinde Ürgüp Belediyesi tarafından bisikletli ulaşıma ve aktif yaşama dikkat çekmek amacıyla bisiklet turu düzenlendi. Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız ve Sağlıklı Kentler Birliği Müdürü Murat Ar’ın katıldığı bisiklet organizasyonuna ayrıca Now We Move hareketinin Türkiye koordinatörü ENVERÇEVKO Derneği ve kongreye katılmak için gelen EUROVELO ve ISCA yetkilileri de destek verdi.

Açılış konuşmaları Birlik Başkanı Menderes Türel, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, Prof. Dr. Didem Evci Kiraz ve Prof. Dr. Nur Baran Aksakal tarafından yapıldı. Ayrıca kongrenin açılış bölümüne Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Sağlıklı Şehirler Ağı yöneticisi Monika Kosinska video kaydı ile katıldı.

Beş gün süren kongre boyunca ulusal ve uluslararası konuşmacılar şehir, çevre ve sağlık ile ilgili konularda sunumlar gerçekleştirdi. Birlik Encümen Üyemiz Pendik Belediye Başkanı Salih Kenan Şahin ve Birlik Danışma Kurulu Üyemiz Prof. Dr. Cengiz Türe ve Doç. Dr. Asım Mustafa Ayten’in de destekleriyle Sağlıklı Kentler Birliği üye belediyeleri kongreye yaptıkları sunum katkısının yanında bisiklet kullanımı ile ilgili poster sunumlarını da sergilediler.

Ayrıca Yerel Yönetimler Arası En iyi Uygulama Yarışmasında ödüle layık bulunan belediyeler için ödül töreni düzenlendi.

Etkinlikler
 
Yayınlar
 
Diğer Yayınlarımız
 
Video Galerisi
 
Fotoğraf Galerisi
 
 
 
Üye Belediyelerimiz
 
 
Anasayfa ÜyelerimizBirlik HakkındaSKB HaberleriÜye Belediye HaberleriYayınlarFotoğraf Galerisiİletişim Bilgileri
© 2005-2019 Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği. Tüm hakları saklıdır.