AnasayfaÜyelerimizSıkça Sorulanlarİletişim Bilgileri
 

Duyurular

Mart Ayı Encümen Toplantısı Telekonferans Üzerinden Yapıldı

Tarih : 28 Mart 2020

Sağlıklı Kentler Birliği Mart ayı encümen toplantısı tüm dünyayı ve ülkemizi etkileyen Coronavirüs salgını sebebiyle alınan tedbirler çerçevesinde 26 Mart Perşembe günü Birlik Başkanı, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş başkanlığında internet üzerinden telekonferansla gerçekleştirildi. Toplantıya Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl ve Birlik Müdürü Murat Ar katıldı.

Toplantı Birlik Başkanı Alinur Aktaş’ın konuşmasıyla başladı. Toplantıya katılan encümen üyelerine teşekkür ederek sözlerine başlayan Alinur Aktaş, “Toplantının normal koşullarda dün Balıkesir’de gerçekleştirilmesi gerekiyordu, fakat Coronavirüs salgını sebebiyle alınması gereken tedbirler dolayısıyla toplantıyı iptal etmek zorunda kaldık ve telekonferans yöntemiyle bugün yapıyoruz. Yine normal koşullarda encümen toplantısının üç gündem maddesi vardı, fakat salgından dolayı geçirilen olağanüstü günler sebebiyle gündem maddelerinden önce salgın ile mücadele konusunun konuşulmasını gündeme aldık” dedi.

Aktaş şöyle devam etti, “Sağlıklı Kentler Birliği üyeleri olarak salgın ile mücadelede birçok örnek çalışma yapan belediyelerimiz var. Bu toplantının amacı, encümen üyelerinin yaptıkları çalışmaları paylaşmaları,  Sağlıklı Kentler Birliği’nden beklentilerini aktarmaları ve Birliğin nasıl bir rol alması gerektiği ile ilgili önerilerini sunmaları olarak düşünüldü.”

Coronavirüs salgını ile mücadele konusunda yaptıkları çalışmaları paylaşan encümen üyeleri salgınla mücadelede Sağlıklı Kentler Birliği’nin bu süreçte aktif rol alması gerektiğini belirttiler. Encümen toplantısında Birlik adına, özverili çalışmaları sebebiyle sağlık çalışanlarına ve Sağlık Bakanımıza teşekkür yazısı hazırlanmasına, Birlik adına bir kamu spotu hazırlanmasına, Koronavirüs ile mücadelede üye belediyelerimizin yaptığı çalışmaların her hafta derlenerek email ortamında üye belediyeler ile paylaşılmasına ve Koronavirüs ile mücadelede düşük nüfuslu üyemiz ilçe belediyelere ihtiyaçları doğrultusunda destek verilmesine karar verildi.

Encümen üyeleri bu toplantıyı düzenledikleri için Birlik Başkanı ve Birlik sekretaryasına teşekkürlerini iletti. Alinur Aktaş da katılımlarından ve desteklerinden dolayı encümen üyelerine tekrar teşekkür etti ve bu zor süreci hep birlikte aşacağımız dilekleriyle toplantı sona erdi.

Etkinlikler
 
Yayınlar
 
Diğer Yayınlarımız
 
Video Galerisi
 
Fotoğraf Galerisi
 
 
 
Üye Belediyelerimiz
 
 
Anasayfa ÜyelerimizBirlik HakkındaSKB HaberleriÜye Belediye HaberleriYayınlarFotoğraf Galerisiİletişim Bilgileri
© 2005-2020 Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği. Tüm hakları saklıdır.