AnasayfaÜyelerimizSıkça Sorulanlarİletişim Bilgileri
 

Duyurular

Öğrencilere Hayvan Sevgisi Semineri

Tarih : 27 Ekim 2018

Osmangazi Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, öğrenci ve öğretmenlerine hayvan sevgisini aşılamak, hayvan bakımı hakkında bilgi vermek ve sokak hayvanların sahiplenilebilmesi için gerekli şartları anlatmak amacıyla Nilüfer Özel Eğitim Meslek Lisesi’nde bir seminer gerçekleştirdi.

Özel Eğitim Meslek Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilen seminerde Osmangazi Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Dilek Yosun, öğrenci ve öğretmenlere Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi hakkında bilgiler verdi. Barınağın çalışmaları hakkında da bilgiler veren Yosun, barınağa getirilen sahipsiz sokak hayvanlarının bakım, tedavi ve barınma gibi temel ihtiyaçlarının son derece sağlıklı ve steril ortamlarda karşılandığını ifade etti.

Osmangazi Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Dilek Yosun’un sunumunun ardından söz alan Veteriner Hekim Kadir Özdemir, çocukların pet-shop yerine barınaklardan hayvan sahiplenmelerini istedi. Öğrencilerin sorularını da cevaplayan Özdemir, daha sonra sahneye getirdiği ‘Arya’ isimli Labrador cinsi köpeği, öğrencilere sevdirdi. Programın sonunda sahiplenilmesi için barınaktan getirilen yavru bir köpeğe isim vermek için öğrencilerin fikri alındı. Birçok ismin ortaya atıldığı değerlendirme sonunda yavru köpeğe ‘Ses’ adı verildi.

Etkinlikler
 
Yayınlar
 
Diğer Yayınlarımız
 
Video Galerisi
 
Fotoğraf Galerisi
 
 
 
Üye Belediyelerimiz
 
 
Anasayfa ÜyelerimizBirlik HakkındaSKB HaberleriÜye Belediye HaberleriYayınlarFotoğraf Galerisiİletişim Bilgileri
© 2005-2019 Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği. Tüm hakları saklıdır.