AnasayfaÜyelerimizSıkça Sorulanlarİletişim Bilgileri
 

Duyurular

Sağlıklı Kentler Birliği 31. Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı

Tarih : 19 Haziran 2019

Sağlıklı Kentler Birliği 31. Olağan Meclis Toplantısı 18 Haziran 2019 tarihinde Bursa’da gerçekleşti.

Meclis Toplantısına Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, üye belediye başkanları, meclis üyeleri, Sağlıklı Kentler Birliği koordinatörleri, uzmanlar ve basın mensupları katıldı.

Birlik müdürü Murat Ar ve ev sahibi Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, katılımcılara selamlama konuşmalarını gerçekleştirdiler.

Konuşmaların Ardından 31. Olağan Meclis Toplantısına Geçildi.

31. Olağan Meclis Toplantısı’nda gerçekleştirilen genel kurul sonucunda Birlik Başkanı Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş seçildi. Birliğin dördüncü başkanı olarak seçilen Aktaş, yaptığı konuşmada, birçok farklı şehirden toplantıya katılarak kendisine Birlik Başkanlığı görevini layık gören meclis üyelerine teşekkür etti. Bursa’nın sağlıklı şehirler hareketindeki bilgi, birikim ve tecrübelerini bundan sonraki çalışmalara yansıtarak, devraldıkları bayrağı daha da yukarılara taşıma gayretinde olacaklarını belirten Başkan Aktaş, sağlıklı şehir kavramına dikkat çekti ve “Bizler, Birlik Başkanlığı görevini yürüttüğümüz süre zarfında sağlıklı şehir hareketinin ülkemizin farklı şehirlerine taşınması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Toplantımızın tüm şehirlerimizin sağlığı adına hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Sağlıklı Kentler Birliği’nin yeni 1. ve 2. Başkan vekilleri, asil ve yedek katip üyeleri, encümen üyeleri ve plan ve bütçe komisyonu üyeleri şu isimlerden oluştu:

Sağlıklı Kentler Birliği 1.Başkan Vekili: Ali Orkun Ercengiz – Burdur Belediye Başkanı

Sağlıklı Kentler Birliği 2.Başkan Vekili: Ali Yıldırım Sezer – Gölcük Belediye Başkanı

Asil Birlik Katip Üyeleri: Erzurum Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ayşe Deniz Çelik, Karesi Belediyesi Meclis Üyesi  Kemal Aydın

Yedek Birlik Katip Üyeleri: Bursa Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Nadir Ünlü, Gölcük Belediyesi Meclis Üyesi Kadir Özdemir

Sağlıklı Kentler Birliği Encümen Üyeleri: Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl

Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeleri: Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Haluk Mutluay, Şırnak Belediyesi Meclis Üyesi Ferit Batmaz, Çankaya Belediyesi Meclis Üyesi Anıl Çetin, Odunpazarı Belediyesi Meclis Üyesi Cahide Tetik, Pamukkale Belediyesi Meclis Üyesi Sevgi Çölhan

31. Olağan meclis toplantısında, Birliğin 2018 faaliyet raporu, 2018 mali yılı kesin hesabı, Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Sağlıklı Şehirler Ağı 7. Faz başvurusu, Sağlıklı Kentler Birliği’ne üyelik kriterlerlerinin güncellenmesi, yıllara sâri ihale yapılması gündem maddeleri mecliste onaylandı.

Üye Sayısı 75 Oldu

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Rize Fındıklı Belediyesi ve Antalya Muratpaşa Belediyesi’nin Birliğe üyelik başvurusu oy birliği ile kabul edildi ve 72 olan üye sayısı da 75’e çıktı.

Ayrıca ekim ayında yapılacak meclis toplantısının Afyonkarahisar Sandıklı Belediyesinin ev sahipliğinde yapılmasına karar verildi.

Meclis toplantısı sonrasında, yeni Birlik yönetimi, Danışma Kurulu üyeleri ve Birlik personelinin katıldığı tanışma toplantısı yapıldı.

Etkinlikler
 
Yayınlar
 
Diğer Yayınlarımız
 
Video Galerisi
 
Fotoğraf Galerisi
 
 
 
Üye Belediyelerimiz
 
 
Anasayfa ÜyelerimizBirlik HakkındaSKB HaberleriÜye Belediye HaberleriYayınlarFotoğraf Galerisiİletişim Bilgileri
© 2005-2020 Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği. Tüm hakları saklıdır.