AnasayfaÜyelerimizSıkça Sorulanlarİletişim Bilgileri
 

Duyurular

Sağlıklı Kentler Birliği Yeni Başkanını Seçti

Tarih : 7 Kasım 2017

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin istifası sonrası başkanlık makamının boşalması sebebiyle Bursa Valiliğinin çağrısı üzerine Sağlıklı Kentler Birliği Meclisi Sağlıklı Kentler Birliği Başkan Vekili ve Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’in başkanlığında Bursa’da toplandı. Yüksek katılımın olduğu mecliste tek aday olan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Mehmet Tevfik Türel, Sağlıklı Kentler Birliğinin yeni başkanı seçildi.

Seçim öncesinde açılış konuşmaları ile Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Mehmet Tevfik Türel, Sağlıklı Kentler Birliği Encümen Üyesi ve Bayındır Belediye Başkanı Ufuk Sesli ve ev sahibi Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş katılımcıları selamladı.

Konuşmaların ardından oy kullanma işlemlerine geçildi ve yapılan sayım sonrasında Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Mehmet Tevfik Türel, Sağlıklı Kentler Birliğinin yeni başkanı oldu.

Seçimin ardından teşekkür konuşması yapan Başkan Türel, “Şehrinin aşığı olan insan için makamın, koltuğun önemi yoktur, belediye başkanlığı da birlik başkanlığı da sadece ve sadece bir sorumluluktur, bir görevdir. Beraberce birliğimizin çalışmalarını daha ileri götürmek için elimizden gelen bütün gayreti en iyi şekilde göstereceğimizi özellikle altını kalın bir çizgiyle çizerek ifade etmek isterim. İnşallah hep birlikte bu başarılı görevleri en iyi şekilde yürütürüz. Birliğimizin çalışmaları zaten siyasi karakterde çalışmalar değildir. Burada her siyasi partiden başkanlarımız, arkadaşlarımız vardır. Hepimizin ortak gayesi Türkiye’nin bütün şehirlerinin sağlıklı gelişmesine katkıda bulunmaktır. Buraya her birimiz siyasi görevlerimiz nedeniyle gelmiş bulunabiliriz. Ancak hiçbirimiz burada siyasi kimliğimizi öncelikli değil, siyasi kimliğimizi bir tarafa koyarak bu zamana kadar güçlü bir şekilde gelen aile bağları içerisinde bu hizmeti mutlaka gerçekleştirmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Başkan Türel’in teşekkür konuşmasının ardından aile fotoğrafı çekilerek meclis toplantısı sona erdi.

Meclis toplantısının ardından Başkan Türel, encümen üyeleri ve danışma kurulu üyeleri ile Birliğin hizmet binasında bir araya gelerek gelecek faaliyetler hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Etkinlikler
 
Yayınlar
 
Diğer Yayınlarımız
 
Video Galerisi
 
Fotoğraf Galerisi
 
 
 
Üye Belediyelerimiz
 
 
Anasayfa ÜyelerimizBirlik HakkındaSKB HaberleriÜye Belediye HaberleriYayınlarFotoğraf Galerisiİletişim Bilgileri
© 2019 Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği. Tüm hakları saklıdır.