AnasayfaÜyelerimizSıkça Sorulanlarİletişim Bilgileri
 

Duyurular

SKB 31. Olağan Meclis Toplantısı

Tarih : 21 Mart 2019

Sağlıklı Kentler Birliği meclisi, Birliğin karar organı olup doğal ve seçilmiş üyelerden oluşur. Üye belediye başkanları Birlik meclisinin doğal üyesidir. Birlik meclisinde belediye başkanları dışında doğal üye bulunmaz. Meclis üye tam sayısına doğal üyeler de dâhildir. Doğal üyeler, Birlik meclisinde kendisini temsil etmek üzere meclis üyelerinden birine yetki verebilir. Bir meclis üyesi sadece bir doğal üyenin yetkisini kullanabilir. Sağlıklı Kentler Birliği üye belediyeleri aşağıda belirtilen nüfus kriterlerine göre belirleyecekleri meclis üyelerini Birlik meclisinde görevlendirmelidirler. Aşağıda belirtilen sayılara doğal üye olan belediye başkanları dâhil değildir.

a) Nüfusu 100.000’e kadar olan üye belediyelerde seçecekleri 1 meclis üyesi,

b) Nüfusu 100.001 – 1.000.000 arası olan üye belediyelerde seçecekleri 2 meclis üyesi,

c) Nüfusu 1.000.001’den fazla olan üye belediyelerde seçecekleri 3 meclis üyesi

Birlik meclisinde görev almak üzere görevlendirilmelidir.

Geçtiğimiz yıllarda her üye belediye, Sağlıklı Kentler Birliği meclis üyelerini belirleyerek kendi meclislerinde aldıkları kararlarını Birlik Başkanlığına iletmişlerdi. Ancak, 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek Mahalli İdare Seçimleri nedeniyle seçilmiş üyelerin görev süresi sona erdiğinden, üye belediyelerin Sağlıklı Kentler Birliği meclis üyelerini tekrar belirlemeleri gerekmektedir.

31 Mart Mahalli İdare Seçimleri sonrası yapılacak ilk belediye meclis toplantısında, “Belediye Başkanı (Adı-Soyadı), Belediyemiz Meclis Üyesi (Adı- Soyadı) Sağlıklı Kentler Birliği Meclisinde görevlendirilmiştir.” Şeklinde alınacak meclis kararıyla üye belediyeler Birlik Meclis üyelerini belirlemelidir. Alınacak meclis kararı ile Meclis Üyeleri Bilgi Formunu doldurarak en geç 30 Nisan 2019 Salı gününe kadar üst yazısıyla Birlik Başkanlığı’na posta yoluyla, ayrıca bilgi@skb.gov.tr adresimize .jpeg formatında e-posta ile ivedilikle iletilmesi gerekmektedir.

Ayrıca her üye belediyemiz ile irtibatımızı sağlayan, Birlik çalışmalarını ve yazışmalarını yürüten belediye başkanı tarafından görevlendirilecek Sağlıklı Kentler Birliği Proje Koordinatörü bilgilerinin de Koordinatör Bilgi Formunu doldurarak en geç 30 Nisan 2019 Salı gününe kadar Birlik Başkanlığı’na posta yoluyla, ayrıca bilgi@skb.gov.tr adresimize .jpeg formatında e-posta ile iletilmesi gerekmektedir.

Üye Belediye 2018 Yılı Nüfuslarına göre Meclis Üyeleri Sayısı İçin Tıklayınız

  – 1 Meclis Üyesi ve Koordinatör Bilgi Formu İçin Tıklayınız

  – 2 Meclis Üyesi ve Koordinatör Bilgi Formu İçin Tıklayınız

  – 3 Meclis Üyesi ve Koordinatör Bilgi Formu İçin Tıklayınız

 

Etkinlikler
 
Yayınlar
 
Diğer Yayınlarımız
 
Video Galerisi
 
Fotoğraf Galerisi
 
 
 
Üye Belediyelerimiz
 
 
Anasayfa ÜyelerimizBirlik HakkındaSKB HaberleriÜye Belediye HaberleriYayınlarFotoğraf Galerisiİletişim Bilgileri
© 2005-2019 Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği. Tüm hakları saklıdır.