AnasayfaÜyelerimizSıkça Sorulanlarİletişim Bilgileri
 

Duyurular

WISH 2018 Konferansına Katıldık

Tarih : 21 Kasım 2018

Katar Vakfı (Qatar Foundation) tarafından düzenlenen WISH (World Innovation Summit for Health) Konferansı 13-14 Kasım 2018 tarihlerinde Doha’da gerçekleştirildi. Yaklaşık 2000 kişinin katıldığı toplantıda sağlık bakanlarının da içinde olduğu sağlık hizmetinde liderlik rolünü üstlenenler, tıp pratisyenleri, araştırmacılar, sanayi temsilcileri, paydaşlar kanıta dayalı politika raporlarını ve sağlık sorunlarına yenilikçi çözümleri tartışmak üzere bir araya geldiler.

Bu yılın konu başlıkları göz sağlığı, viral hepatit, sağlıkta tasarım, palyatif bakım, ruh sağlığı, hemşirelik, küresel sağlık hizmetleri olarak planlandı. Ayrıca genç girişimciler için yarışma düzenlendi.

Qatar Vakfı’nın daveti üzerine Sağlıklı Kentler Birliği Müdürü Murat Ar Sağlıklı Toplumlar için Sağlıklı Kentler oturumuna katıldı. Murat Ar yaptığı sunumda Türkiye’de Sağlıklı Kentler Birliği’nin kuruluş amacını, hedeflerini, faaliyetlerini,  Dünya Sağlık Örgütü ile ilişkileri, üye belediyelerin iyi uygulama örneklerini ve karşılaşılan zorlukları anlattı.

Bir sonraki WISH Konferansı 2020 yılında gerçekleşecek. Daha fazla detay için: http://www.wish.org.qa/

Twitter: @WISHQatar

Etkinlikler
 
Yayınlar
 
Diğer Yayınlarımız
 
Video Galerisi
 
Fotoğraf Galerisi
 
 
 
Üye Belediyelerimiz
 
 
Anasayfa ÜyelerimizBirlik HakkındaSKB HaberleriÜye Belediye HaberleriYayınlarFotoğraf Galerisiİletişim Bilgileri
© 2005-2019 Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği. Tüm hakları saklıdır.