AnasayfaÜyelerimizSıkça Sorulanlarİletişim Bilgileri
 

Duyurular

Zorlu Kış Şartlarında Hayvanlar Unutulmadı

Tarih : 12 Şubat 2020

Ordu’da soğuk ve karlı havanın etkisini göstermesiyle birlikte yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları ve kuşların yardımına Ordu Büyükşehir Belediyesi ekipleri koştu.

Çetin şartlar altında geçen kış günlerinde ulaşımda zorluk çekilen ücra köşelerde dâhil olmak üzere şehrin dört bir yanındaki sokak hayvanlarına ve kuşlara Büyükşehir Belediyesi mama ve yiyecek desteği veriyor. Belediye ekipleri parklar, boş araziler, ormanlık alanlar başta olmak üzere birçok alana besleyici değeri yüksek kuru mama ve yiyecekler koyarak çok sayıda hayvanın hayatta kalmasını sağlıyor. Yapılan bu uygulama ise kış boyunca belli periyodlarla sürdürülmesi planlanıyor.

“BU DUYARLILIĞI VATANDAŞLARIMIZDAN DA BEKLİYORUZ”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Soğuk havalarının etkisini göstermesiyle birlikte sokak hayvanlarımız ve kuşlarımız yiyecek bulma konusunda zorluk çekiyor. Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak onlar için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Şehrimizde hayvanların bulunabileceği belirli noktalara mama ve yiyecekler koyarak onların beslenme ihtiyaçlarını önemli ölçüde karşılıyoruz. Belirli aralıklarla da bu uygulamamızı gerçekleştireceğiz. Hayvanlarımız için desteklerimiz her zaman devam edecek. Bu duyarlılığı vatandaşlarımızdan da bekliyoruz” dedi.

Etkinlikler
 
Yayınlar
 
Diğer Yayınlarımız
 
Video Galerisi
 
Fotoğraf Galerisi
 
 
 
Üye Belediyelerimiz
 
 
Anasayfa ÜyelerimizBirlik HakkındaSKB HaberleriÜye Belediye HaberleriYayınlarFotoğraf Galerisiİletişim Bilgileri
© 2005-2020 Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği. Tüm hakları saklıdır.