Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Denizli’ye 10 Yılda 11. Kapalı Pazaryeri

24.01.2014

denizliDenizli Belediyesi’nin son 10 yılda Denizlililerin temiz ve sağlıklı ortamlarda pazar alışverişi yapmaları amacıyla kente kazandırdığı kapalı pazaryerleri alışverişi keyifli hale getirdi. İncilipınar, Karaman, Sevindik, Yenişehir, Mehmet Akif Ersoy, Anafartalar, Fatih, Kayıhan, Cankurtaran ve Karşıyaka’dan sonra Merkezefendi Kapalı Pazaryeri’nin kısa bir süre sonra hizmete sunulacağını dile getiren Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, “Denizli insanının yaşam kalitesini artırmak için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Bölge insanına sözümüzü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Denizlililerin temiz ve sağlıklı ortamlarda pazar alışverişi yapmaları amacıyla kentin farklı mahallelerine yaptığı kapalı pazaryerleri ile alışverişi keyifli ve konforlu bir hale getiren Denizli Belediyesi yapımı tamamlanan Merkezefendi Kapalı Pazaryeri’ni kısa bir süre sonra hizmete sunacak. İncilipınar, Karaman, Sevindik, Yenişehir, Mehmet Akif Ersoy, Anafartalar, Fatih, Kayıhan, Cankurtaran ve Karşıyaka’dan sonra Denizli’nin 11. kapalı pazaryeri olan Merkezefendi Kapalı Pazaryeri bölgenin önemli bir ihtiyacını karşılayacak. 2 katlı olarak planlanan pazaryeri, çok amaçlı toplantı odaları, otopark kullanımına uygun zemini, bilgi evi ve kurs merkezi şeklinde düzenlenen bölümlerden oluşuyor. Pazaryerinde, 28 dükkan ve 368 stant yer alıyor ve bölgenin bu alanda önemli bir eksikliğini giderecek. Çok amaçlı olarak projelendirilen Merkezefendi Kapalı Pazaryeri, mimari yapısıyla dikkat çekiyor.

10 Yılda 11. Kapalı Pazaryeri

Günlük yaşantının bir parçası olan pazar alışverişini karmaşa ve sağlıksız ortamlardan modern mekanlara taşıdıklarını, pazaryerlerini Denizli’ye yakışır hale getirdiklerini dile getiren Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, ” Son 10 yılda gerçekleştirdiğimiz kentsel yatırımlar, sosyal projeler ve uygulamalar ile Türkiye’de adından en çok söz ettiren kurum olduk. Denizli Belediyesi yıllar boyu dur durak bilmeden hizmetlerine devam etti.. Hayata geçirdiği birçok proje ile ilklere imza attık. Denizli Belediyesi’nin uygulamaları ülkenin farklı noktalarında örnek alındı. Yaptığımız sayısız iş başka belediyelerce de uygulamaya konuluyor ve bizden teknik destek istiyorlar. Bu durum bize gurur ve sevinç veriyor. Demek ki doğru işler yapıyoruz. Tüm bunları yaparken kent insanının yaşam kalitesini artırmak hedefiyle hareket ediyoruz. Denizli insanının günlük yaşamını sihirli dokunuşlarla farklılaştırmak bizim birinci önceliğimiz. Son 10 yıl içinde kente kazandırdığımız 10 kapalı pazaryeri sayesinde günlük yaşantımızın bir parçası olan pazar alışverişini karmaşa ve sağlıksız ortamlardan modern mekanlara taşıdık. Şimdi ise kente 11. kapalı pazaryerini kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

Birlikte Başardık

Kentin farklı bölgelerinde bulunan kapalı pazaryerlerinin bulundukları bölgeye değer kattığına dikkat çeken Başkan Zolan, ” İncilipınar, Karaman, Sevindik, Yenişehir, Mehmet Akif Ersoy, Anafartalar, Fatih, Kayıhan, Cankurtaran ve Karşıyaka’da bulunan kapalı pazaryerlerinin imkanlarından hem vatandaşlar hem de pazarcı esnafı çok memnun. Bu bölgelerde bulunan vatandaşlarımız artık olumsuz hava şarlarından ne yaz dönemi ne de kış dönemi etkilenmiyorlar. Bir zamanlar kışın yağışlarda ve çamurda, yazın ise toz ve sıcakta zorluk çeken vatandaşlar ve esnafımız artık modern ve sağlıklı ortamlarda alışveriş yapabiliyorlar. Bazı bölgelerimizde bulunan kapalı pazaryerlerimiz ise aynı zamanda birer eğitim yuvası. Buralarda bulunan bilgi evi ve kurs merkezlerimiz bölgede bulunan çocuklarımıza kadınlarımıza hizmet veriyor. Pazaryerimiz gerek sağlık gerekse güvenlik açısından her türlü konfora sahip. Denizli ve Denizli insanı tüm bu güzelliklere layık. Bu anlayışla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tüm bunları yaparken de bu güzelliklerin birlikte başarıldığını biliyoruz” dedi.

Açıkta Pazaryeri Kalmayacak

Merkezefendi Kapalı Pazaryeri’nin pazar alış verişinin yanında farklı fonksiyonları da olduğunu dile getiren Başkan Zolan, “Kapalı pazaryerlerini kurban kesim alanları olarak da kullanıyor ve istenmeyen görüntülerin oluşmasını engelliyoruz. Bunun yanı sıra bu tür yerler herhangi bir doğal afette insanlarımızın toplanabileceği, sağlık hizmetlerinin sunulabileceği, yemek hizmetinin verebileceği ve otopark olarak kullanılabilecek yerler olarak da kullanıma uygundur. Bununla ilgili tüm alt yapıları hazırladık. Burası kısa süre sonra hizmete girecek. Şimdiden mahalle sakinlerine, bölge insanımıza ve tüm Denizlimize hayırlı olsun. Amacımız, Denizlimizde açıkta pazar alış verişini sonlandırmak ve tamamını kapalı hale dönüştürmektir” dedi.

Bu Haberi Paylaşın