Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Serdivan Belediyesi’nden 12 bin Sağlıklı Gülüş

17.05.2013

Serdivan Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü’nce başlatılan “Çocuklarda diş sağlığı” kampanyasında tüm ilköğretim kademesi seviyesindeki öğrencilerde diş taraması yapıldı.
Geçtiğimiz Aralık ayında Serdivan Belediyesi Başkanı Yusuf Alemdar’ın ve ilçe protokolünün katılımıyla başlatılan projede bugün Serdivan’da 25 temel eğitim verilen okulda 12 bin öğrenciye diş taraması yapılırken her öğrenciye diş macunu ve diş fırçası hediye edildi.

Öğrencileri Teşvik
Yürütülen proje kapsamında konuşan Başkan Alemdar “Araştırmalarda, ülkemizde çocukların diş sağlıklarına önem vermedikleri, özellikle 6-8 yaş grubu çocuklarda çürüksüzlük oranı %16 seviyesinde olduğu tespit edildi, aileler çocuklarının diş sağlıklarına önem vermeleri için çok mücadele ediyor onlara diş fırçalama alışkanlığı kazandırmaya çalışıyor, bizde bu projeyi başlatarak öğrencilerimizi teşvik ve destek vermek istedik. Bu bağlamda kaymakamlığımız ve sağlık kuruluşlarımızda hareket ederek projemizi güzel bir sonuçla tamamladık.” dedi.

Aileler Memnun
Tarama sürecinde projeyi gözlemleyen ebeveynlerden Aygün Azaklı “Çocuklarımızı bu konuda eğitmek önce ebeveynler olarak bizim görevimiz ama Belediyemizin böyle bir çalışmayı yürütmüş olması bizleri sevindirdi. Böyle bir çalışma yürüttüğü için Serdivan Belediyesine teşekkür ediyorum’ diye konuştu.
Başkan Alemdar’ın talimatıyla iki ay sonra tekrar diş taraması yapıılarak çalışmayı devam ettireceklerini belirten Serdivan Beleidyesi Sosyal İşler Müdürlüğü yetkilileri, bir kereye mahsus bir çalışma olmadığını belirttiler.

Bu Haberi Paylaşın