Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

13 Yılda İlçemize 500 Bin Ağaç Diktik

10.03.2017

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, her yıl 21-26 Mart tarihleri arasında kutlanan Orman Haftası etkinlikleri öncesinde Bahçeşehir Kolejinin minik öğrencileriyle bir araya gelerek ağaç dikim çalışması yaptı.

Güneykent Mahallesi’nde gerçekleştirilen ve Orman Haftasına kadar sürecek olan ağaçlandırma etkinliğiyle; 15 bin fidan toprakla buluşturulacak.

Çocukların elleriyle hayat bulan fidan dikim çalışmasına katılan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, onlardan ağaçlara ve doğaya sahip çıkmalarını istedi.

Küreklerle fidanlara toprak atan çocuklara yardım ederek, can suyunu onlarla birlikte veren Belediye Başkanı Hamit Tuna, İlçeye 13 yılda yaklaşık 500 bin ağaç dikimi yaptıklarını söyledi.

Başkan Tuna: “Bahçeşehir Kolejimizin minik öğrencileriyle birlikte ağaç dikme etkinliği yaptık. Çocuklarımız gerçekten büyük emek çektiler.Toroslarımıza, Mersinimize, Ülkemize ve geleceğimize sahip çıkacak olan bu çocuklarımızdır. Doğanın dengesi bozuluyor. Bu çalışmamızla, erozyonu ve küresel ısınmayı önlemenin ağaçlandırma çalışmalarıyla gerçekleşebileceğini anlattık. Amacımız, çocuklarımıza doğa sevgisini aşılamaktır. Ağaçlandırma etkinliğine sundukları katkılarından dolayı tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

13 yılda İlçedeki yeşil alan miktarını 106 bin metrekareden bir milyon 200 bin metrekareye, park sayısını da 56’dan 174’e ulaştırdıklarını da belirten Başkan Tuna, ağaç dikmek kadar onları korumanın da önemli olduğuna dikkat çekerek, öğrencilerden ve tüm vatandaşlardan bu konuya daha duyarlı olmalarını istedi.

Bu Haberi Paylaşın