Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

2. Uluslararası Bedensel Engelliler Yüzme Eğitim Kampı yüzme yarışlarıyla tamamlandı

12.11.2014

istanbul engelli_yuzme

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Engelliler Müdürlüğü, Spor A.Ş., Sırbistan Niş Üniversitesi Spor Akademisi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü işbirliğiyle gerçekleştirilen organizasyona Sırbistan, Bulgaristan, Yunanistan, Hırvatistan, Belçika, Malta, Slovenya ve Karadağ olmak üzere 9 ayrı ülkeden 150 sporcu, 25 antrenör, 20 üniversiteden öğretim üyelerinin yanı sıra, spor camiasının önemli isimleri katıldı.

2. Uluslararası Bedensel Engelliler Yüzme Eğitim Kampı bir haftalık eğitimle edindikleri bilgi ve tecrübeyi kelebek, sırt, kurbağalama ve serbest stilde yarışarak gösteren bedensel engelli sporcular, becerilerini sergilerken organizasyonu izleyenlerden büyük alkış topladı.

Yüzme Eğitim Kampı boyunca yarışları takip eden İBB Genel Sekreter Yardımcısı Nihat Macit, Futbol Federasyonu Tahkim Kurum Başkanı Engin Tuzcuoğlu, İBB Gençlik ve Spor Müdürü Ayhan Kep, İBB Engelliler Müdürü Bekir Köksal, İBB Spor Kulübü Genel Kordinatörü Sabahattin Keskin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. Organizasyon Müdürü Deniz Adar, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Adnan Kuzu, Herkes İçin Spor Federasyonu Başkanı Prof. Dr Erdal Zorba, Sırbistan Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Zoran Micovic, Malta Engelliler Birliği Başkanı İsabelle Zarb, Bulgaristan Sofya Ulusal Spor Akademisi Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Nikolay İzov, Sırbistan Niş Üniversitesi Spor Akademisi Engelliler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Marko Aleksandrovich, Bulgaristan Sofya Ulusal Spor Akademisi Engelliler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Maya Nikolova, Yunanistan Engelli Yüzme Milli Takım Antrenörü Georgias Mathes, Karadağ Yüzme Milli Takım Antrenörü Dragovic Dusko, Slovenya Yüzme Milli Takım Antrenörü Boro Strumbelj, Belçika Yüzme Milli Takım Antrenörü Zrnzevic Jovana, Hırvatistan Yüzme Milli Takım Antrenörü Turkalj Smirna, Türkiye Milli Paralimpik Komite Başkanı Yavuz Kocaömer sporcuları yalnız bırakmadılar.

Yabancı katılımcılar adına organizasyonu değerlendiren Slovenya Bedensel Engelliler Yüzme Milli Takımlar antrenörü Boro Strumbelj Türkiye iyi bir şekilde ağırlandıklarını belirterek ‘Beklentilerimizi fazlasıyla karşılayan Organizasyon komitesine çok teşekkür ederiz. Ülke olarak güzel tesislere sahipsiniz. Gerek Organizasyon gerekse yarışmacı düzeyinde iyi bir ekibe sahipsiniz. İstanbul Büyükşehir Belediyespor’a misafirperverliğinden dolayı tekrar teşekkür ederiz. Türkiye ve diğer ülke katılımcılarla birbirimizi daha yakinen tanıma imkânı bulduk. Adeta kendimizi test etme imkanına sahip olduk. Burada elde ettiğimiz deneyimlerle Uluslararası Organizasyonlarda daha iddialı duruma geleceğiz’ dedi.

2. Uluslararası Bedensel Engelliler Yüzme Eğitim Kampı ile konusunda uzman Öğretim Üyeleri ve Eğitmenlerin bilgilerini paylaşırken, yurt dışından gelen sporcuların birbirleriyle kaynaşmaları sağlandı. Organizasyon ayrıca yarış tecrübesi kazanarak sporcuların 2015’te yapılacak olan Dünya Şampiyonası ve 2016 yılında Brezilya’da yapılacak olan Rio Yaz Paralimpik Oyunları’nda en iyi şekilde hazırlanmalarına destek olundu.

Bu Haberi Paylaşın