Bizi Takip Edin

Manşetler

2023 Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışması Başvuruları Başladı

31.01.2023

Birliğimiz başarılı ve sağlıklı şehir projelerinin üretilmesini özendirmek amacıyla her yıl Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışması düzenlemektedir. “Sosyal Sorumluluk ve Sağlıklı Yaşam”, “Şehir Planlaması”, “Sağlıklı Çevre”, “İklim Dostu Şehir”, “Akıllı Şehir”, “Yenilikçilik”, “Sürdürülebilirlik Özel Ödülü” olmak üzere 7 ayrı kategoride yapılan Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışması üyeler arasında yarattığı rekabet ile şehircilik alanında nitelikli örneklerin ortaya çıkarılmasını desteklemektedir.

Yarışma başvurusunda 1 Proje için USB Bellek içerisinde bulundurulması gereken dökümanlar

Proje Raporu Formatı doldurulacak (word)

-En fazla 7 adet resim (jpeg,tiff,png formatından biri)

-Proje Afişi tasarımı 70cm*100cm ebatlarında (jpeg,pdf,png) (baskı yapılmayacak)

 

KATILMA ŞARTLARI

Birlik Başkanlığını yürütmesi sebebiyle Bursa Büyükşehir Belediyesi dışındaki tüm üye belediyeler en iyi uygulama yarışması için başvurabileceklerdir. Değerlendirmeler büyükşehir belediyeleri, il belediyeleri, büyükşehir içinde ilçe belediyeleri, il içinde ilçe belediyeleri arasında yapılacaktır. Belediyeler kategoriler toplamında en fazla 3 proje ile başvurabilirler.  Başvuruların geçmiş yıllarda yapılan başvurular ile aynı olması durumunda, veya 2021 yılından önce hizmete alınmış ve devam eden projeler değerlendirmeye alınmayacaktır.

PROJELERİN TESLİM GÜNÜ, YERİ VE ŞARTLARI

Projeler hem basılı hem de elektronik olarak en geç 23 Haziran 2023 günü saat 16.00’ya kadar Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği Başkanlığı Orhanbey Mahallesi 6. Uçak Sokak No:3 Kat: Zemin Osmangazi / Bursa adresine elden ya da posta yolu (kargo) ile teslim edilmelidir. 23 Haziran 2023 günü saat 16.00’dan sonra elden, e-mail veya posta yoluyla gelen projeler değerlendirmeye alınmayacaktır.

Yarışma ile ilgili gerekli dökümanları aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışması 2023 Teknik Şartnamesi

Proje Afiş Formatı

Proje Raporu Formatı

Bu Haberi Paylaşın