Bizi Takip Edin

Manşetler

38. Olağan Meclis Toplantısı ve Pamukkale Konferansı 21-23 Ekim 2022 Tarihlerinde Gerçekleşecektir

20.09.2022

İklim krizinin ortaya çıkmasında en büyük paya sahip olan kentler, aynı zamanda, bu durumun neden olduğu aşırı iklim olaylarından da en fazla zararı görmektedirler. Son yıllarda, ülkemizde yaşanan ve artarak devam eden aşırı iklim olaylarının etkileri, bu durumun şehirlerimiz için ne kadar önemli bir sorun olduğunu ortaya koymaktadır. Bu nedenle, iklim krizinin olası etkilerine karşı kentlerin kırılganlıklarını önceden tahmin edilmesi ve maruz kalabilecekleri zararların önlenebilmesi için gerekli kentsel adaptasyon önlemlerinin alınması, hayati bir önem taşımaktadır. Çünkü küresel olarak yaşanan bu sorunun çözümüne yönelik tüm önlemler daha çok yerele dayanmaktadır.

Aşırı iklim olaylarına karşı kentlerin zarar görebilirlik ve adaptasyonu için yerelin günümüzde artan önemi, belediyelere de daha büyük sorumluluklar yüklemektedir.

Konferans Düzenleme Kurulu Başkanlığı Prof. Dr. Cengiz Türe tarafından yapılacakİklim Krizine Karşı Kentsel Adaptasyon” konusunu ele almak amacıyla 21-23 Ekim 2022 tarihlerinde Pamukkale Belediyesi ev sahipliğinde Colossae Otel’de bir araya geleceğiz. Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği 38. Olağan Meclis Toplantısının ve 2022 Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulamaları Yarışması ödül töreninin de gerçekleşeceği konferansta “İklim Krizine Karşı Kentsel Adaptasyon” konularında yapılan araştırmalar ve öneriler uzmanlar tarafından gerçekleştirilecek oturumlarda katılımcılarla paylaşılacaktır.

 

Online Kayıt için tıklayınız

Otel rezervasyonları için son kayıt tarihi 18 Ekim 2022’dir.

Bu Haberi Paylaşın