Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

İzmir’de 40 yıllık şebekeler yenilenecek

25.07.2014

10541_20140721092810_ERC_3694

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, Urla’nın Gülbahçe, Balıklıova ve Özbek mahalleri ile Seferihisar’ın Ulamış ve Düzce mahallelerinin içme suyu alt yapısını baştan sona yenileyecek.

Su kayıp ve kaçaklarıyla mücadelede içme suyu şebekelerini yenileyerek önemli başarı kaydeden İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, şebeke yenileme çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor. İZSU son olarak Urla’nın Gülbahçe, Balıklıova, Özbek mahalleleri ile Seferihisar’ın Düzce ve Ulamış mahallelerindeki 35 – 40 yıllık eski şebekeleri yenileme kararı aldı. Önümüzdeki günlerde çıkacak yapım ihalesi kapsamında İZSU, Gülbahçe, Özbek ve Balıklıova’da 54, Seferihisar Ulamış ve Düzce’de 22 kilometre olmak üzere 76 kilometrelik içme suyu şebekesi döşeyecek.

Özbek Mahallesi’nin Eğriliman bölgesinde daha önce içme suyu şebeke yenileme çalışması yaptıklarını hatırlatan İZSU Genel Müdürlüğü yetkilileri, “1970’li yıllarda döşenen, eskiyen içme suyu şebekesi nedeniyle sık sık arızaların ve su kesintilerinin yaşandığı Gülbahçe Mahallesi’nde geçtiğimiz yıl 18 kilometre uzunluğunda şebeke ve 3 kilometre uzunluğunda da iletim hattı yenilemiştik. Karayolları’na ait alanlarda 17 kilometrelik bölüm kalmıştı. Şimdi onu yapacağız. İhale sürecinin tamamlanmasının ardından imalatlarımız 7 ayda tamamlanacak” dedi.

Bu Haberi Paylaşın