Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

5 Bin Sebze Fidanı, Örnek Üreticilere Teslim Edildi

30.05.2017

Menteşe Belediyesi, yerel tohumlardan ürettiği sebze fidanlarını tespit ettiği örnek üreticilere teslim etti. Ücretsiz olarak teslim edilen fidanların, örnek üreticiler sayesinde toprakla buluşarak, sağlıklı sebzelerin yetişmesi hedefleniyor.

Konakaltı İskender Alper Kültür Merkezinde teslim edilen fidan tesliminde üreticiler ile bir araya gelen Menteşe Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Güven, “Belediye olarak yerel tohumu korumayı ve örnek çiftçilerimizin elinde yetişmesini hedefliyoruz. Bu amaçla her yıl Belediyemiz, Yerel Tohum Derneğimiz ve Büyükşehir Yerel Tohum Merkezimiz ile birlikte tespit ettiğimiz örnek üreticilerimize, ücretsiz olarak sebze fidanları dağıtıyoruz. Bu fidanlarımızda zaten Belediyemizin Park Bahçeler Müdürlüğünde kurmuş olduğu seralarındaki, yerel tohumlardan üretiliyor. Bugün dağıtımını yaptığımız fidanların en iyi şekilde toprakla ve sağlıklı sularla bulaşacağına inanıyorum.” dedi.

Menteşe Belediyesi tarafından yerel tohumdan üretilen domates, biber, patlıcan, yayla kavunu, karpuz, bamya, börülce, acur, kabak gibi 5 bin sebze fidanı, örnek üreticilere teslim edildi. Fidanlardan elde edilecek tohumlar tekrar Menteşe Belediyesi’ne teslim edilerek, yerel tohumun korunarak, çoğaltılması hedefleniyor.

Bu Haberi Paylaşın