Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

6 ayda 5 bin kişiye sağlık eğitimi verildi

06.08.2013

20130804_egitim1Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kentte faaliyet gösteren dernek, kurum ve kuruluşlara sağlık eğitimleri vermeye devam ediyor. Eğitimler Aile Planlaması, Diyabet, Sigaranın Toplumda Oluşturduğu Hasar, Kadın Sağlığı, Yetişkinlerde Bulaşıcı Hastalıklar, Osteoporoz gibi güncel ve toplumun ihtiyacına göre belirleniyor. Eğitimlerde 2013 yılı ilk 6 ay içinde 5 bin 84 kişiye ulaşıldı.

KURUM VE KURULUŞLARA

Büyükşehir Belediyesi bir yandan ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik sağlık hizmetleri sağlarken bir yandan da güncel konularda halk sağlığını koruyucu bilgilendirme toplantıları düzenliyor. Bu kapsamda Kocaeli genelinde, kurum ve kuruluşlara yönelik sağlık eğitimleri sunuluyor.

2013’DE 101 SEANS

2006 yılında 6 kurum ve 649 kişi ile başlayan sağlık eğitimleri 2012 yılında 230 kurum ve 8 bin 604 kişiye verildi. Sürekli ivme kazanan ve kurumların ilgisini çeken halk sağlığı eğitimleri 2013 yılında ise 92 farklı yerde 101 seans gerçekleştirildi.

SİNEVİZYON EŞLİĞİNDE

Eğitimler Menopoz, Aile Planlaması, Diyabet, Sigaranın Toplumda Oluşturduğu Hasar, Kadın Sağlığı, Yetişkinlerde Bulaşıcı Hastalıklar, Osteoporoz, Hipertansiyon, Kanserler gibi konularda gerçekleştirildi. Oldukça ilgi gören eğitimlerde güncel ve önemli konularda vatandaşlara bilgilendirmeler yapılıyor. Sinevizyon eşliğinde gerçekleşen eğitimlerde vatandaşlar merak edilen konularda uzmanlara sorular sorabiliyor.

ÖLÇÜM VE TETKİKLER YAPILIYOR

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından yapılan sağlık eğitimlerinde kan şekeri, kolesterol, kemik yoğunluğu ölçümü gibi basit tetkik ve tahliller de yapılıyor. Bu tahlil ve ölçümlerde hem vatandaşlara yönlendirici sağlık bilgileri veriliyor hem de bu tetkiklerle beraber düzenlenen anketlerden çıkan sonuçlar ile veri tabanı oluşturuluyor.

Bu Haberi Paylaşın