Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

600 Vatandaşa, Ücretsiz Sağlık Taraması Yapıldı

21.05.2017

Menteşe Belediyesi tarafından yürütülen ücretsiz sağlık taramaları devam ediyor. Bu kapsamda Menteşe pazaryerinde bulunan Sağlık İşleri Müdürlüğü’nde vatandaşların kan şekeri, tansiyon ölçümleri yapılırken, meme kanseri hakkında bilgilendirici broşürler dağıtılıyor.

Ücretsiz sağlık taramaları ile ilgili bilgi veren Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, halkın her kesimine yönelik çağdaş ve sosyal projeler ürettiklerini belirterek, “Yerel yönetim demek, halkın her yönüyle yakından ilgilenmek, her sorununa çözüm üretmeye çalışmak demektir. Menteşeli vatandaşlarımızın sağlığı bizler için önem arz ediyor. Bu nedenle sağlık alanında birçok proje hayata geçirdik. Sağlık İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, geçtiğimiz ay 600 kişiye ulaşarak, vatandaşlarımıza sağlık taraması yaptı. Vatandaşlarımızın sağlığı ve huzuru için projeler üretmeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Ücretsiz kan, şeker, tansiyon ölçümü ve sağlık taramasından yararlanmak isteyen vatandaşlar, hafta içi 08.00 – 17.00 saatleri arasında Menteşe Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğüne başvurabilirler.

Bu Haberi Paylaşın