Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

80 gönüllü hayvan bakıcısı daha

03.05.2013

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin, hayvanların yaşam boyu hayatlarını sağlıklı bir şekilde sürdürebilmelerini sağlamak için verdiği gönüllü yerel hayvan bakıcılığı eğitimine bir yenisi daha eklendi. Uzman eğitimcilerin seminer verdiği 3 gün süren eğitimlerin ardından 80 katılımcıya görevli kimlik kartları dağıtıldı. Böylece 80 kişi yerel hayvan gönüllü bakıcısı olmaya hak kazandı

 

YAŞAM BOYU KORUMA

Büyükşehir Belediyesi modern hayvan barınağı, rehabilitasyon ve kısırlaştırma çalışmaları gibi sokak hayvanlarına önemli hizmetler vermeye devam ediyor. Bu hizmetleri yerine getirirken hayvanları doğal yaşam alanlarında da yalnız bırakmayan Büyükşehir, yerel hayvan bakıcılığı hizmeti ile hayvanların yaşam boyu sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürmesini amaçlıyor. Bu kapsamda 3 gün süren gönüllü hayvan bakıcılığı eğitimleri verildi.

 

SORUMLULUK ALACAKLAR

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Osman Poyraz ise Büyükşehir olarak sokak hayvanlarına yönelik hizmetlerine devam ettiklerini belirterek, “Hayvanların da insanlar kadar yaşama hakkı mevcut. Yapılan çalışma sokak hayvanları ve çevre sağlığı yönünde katkılar sağlayacaktır. Bu noktada gönüllülerimiz bilimsel eğitimlerden geçerek kartlarını alacaklar. Gönüllü bakıcılarımız artık kendi bulundukları bölgeden sorumlu olarak hayvanlarla ilgilenecek. Onlara büyük sorumluluk düşüyor. Büyükşehir olarak hayvan haklarını ve sağlığını koruyucu çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi

EĞİTİM KONULARI

“Yerel Hayvan Koruma Görevlisi” eğitimi Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Veteriner Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi Sivil Toplum Merkezi’nde yapılan eğitimde Hayvan Ekolojisi ve Hayvan Davranışları, Hasta Hayvanın Tanımı ile Hayvan Bakım ve Beslenmesi konuları işlendi. Eğitimleri Prof. Dr. Nilüfer Aytuğ, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Kocaeli Doğa ve Milli Parklar Şube Müdürü Nevzat Algan, Veteriner Şube Müdürü Fatma Dilber Zehiroğlu verdi.

1 YIL GEÇERLİ OLACAK

Konuşmaların ardından Gönüllü Yerel Hayvan Bakıcılığı görevli kimlik kartları dağıtıldı. Gönüllü kartlarını, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Osman Poyraz, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Kocaeli Doğa ve Milli Parklar Şube Müdürü Nevzat Algan, Veteriner Şube Müdürü Fatma Dilber Zehiroğlu katılımcılara verdi. 1 yıl geçerli olacak kartlar ile hayvanseverler artık resmi olarak sokak hayvanlarını koruyucu çalışmalar yürütebilecek.

Bu Haberi Paylaşın