Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Acil İhbar hattı 50 sokak hayvanını kurtardı

14.11.2014

odunpazari-haber-Acil-İhbar-hattı-50-sokak-hayvanını-kurtardı--b1

Odunpazarı Belediyesi hayvan sağlık merkezi haftanın 7 günü kesintisiz hizmet veriyor.

Sunduğu hizmet sayesinde özellikle araç çarpması sonucu yaralanan sokak hayvanlarına acil müdahalede bulunan merkez, geride kalan zaman içerisinde 50 sokak hayvanını yeninden hayata döndürdü.

Konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada Odunpazarı Belediyesi Hayvan Sağlık Merkezi 236 19 70 no’lu ihbar hattına gelen kaza bildirimlerine anında müdahale edildiğini belirten yetkililer, bu sayede 50 sokak hayvanının hayatının kurtarıldığını ifade ettiler.

Yaralı bir kedi ya da köpek gören vatandaşların hemen 236 19 70 numaralı telefonu aramasını isteyen belediye yetkilileri, gelen ihbarların yaralanan sokak hayvanları için büyük önem taşıdığını belirttiler.

Yaptıkları açıklamada sahiplendirme çalışmaları hakkında da bilgi veren yetkililer, sadece Ekim ayı içerisinde 18 sokak hayvanının sahiplendirildiğine dikkat çektiler.

Halen merkezde operasyon sonrası bakım ve tedavisi süren 256 sokak hayvanı olduğunu belirten yetkililer, sahiplendirme çalışmalarına büyük destek sağlayan hayvan severlere teşekkür ettiler.

Bu Haberi Paylaşın