Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Ahmet Yesevi’ye yeni sosyal alanlar

01.02.2014

ayesPendik’in her geçen gün daha da gelişen mahallesi Ahmet Yesevi, peş peşe hayata geçirilen yatırımlarla ilçenin gözde yerleşim bölgelerinden biri haline geliyor. Etüt Merkezi, Semt Merkezi ve Spor kompleksi ile mahallenin yaşam kalitesi artacak.

Ahmet Yesevi Mahallesi’ni sosyal, kültürel ve sportif amaçlı tesislerle donatan Pendik Belediyesi, her yaştan insanın ihtiyacını karşılayacak çalışma ve yatırımları sürdürüyor. Gençler için Etüt Merkezi’ni tamamlayan Pendik Belediyesi, 7’den 70’e tüm mahalle halkına hizmet verecek ve görüntüsüyle de göz dolduracak Semt Merkezi’nin de yapımına başladı. İlçede hizmet verecek beş spor kompleksinden biri de Ahmet Yesevi Mahallesi’nde yer alıyor. Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’in sürekli ziyaret ettiği ve kısa bir zaman önce Şeyh Şaban-ı Veli Camii temel atma törenine katıldığı Ahmet Yesevi Mahallesi, beş yılda hayata geçirilen yatırımlarla Pendik’in değeri yükselen yerleşim bölgelerinden biri oldu.

Gençler için Etüt Merkezi tamamlandı

Pendik Belediyesi tarafından kısa bir sürede bitirilen Ahmet Yesevi Etüt Merkezi, bodrum, zemin ve üç kattan oluşuyor. Tesisin bodrum katında spor salonu, zemin katında etüt merkezi, birincikatında ise derslik ve sınıflar yer alıyor. İkinci ve üçüncü katlar ise çeşitli aktiviteler için kullanılacak.

Semt Merkezi ile hizmet mahalleye geliyor

Mevlana Camii yanında bulunan 4 bin 600 metrekare inşaat alanında yapımına başlanan Ahmet Yesevi Semt Merkezi’nin bir yılda tamamlanması planlanıyor. Osmanlı mimarisinden esintiler sunansemt merkezinde etüt merkezi, İSMEK kursu, aile sağlığı merkezi, çok amaçlı salon, gençlik merkezi, fitness ve folklor salonu, emekliler lokali ve şadırvan yer alacak. Ayrıca görkemli görünüşü ile mahallenin çehresini değiştirecek

Sporcular yetiştirecek

Ahmet Yesevi Mahallesinde inşaatı tamamlanmak üzere olan Spor Kompleksinde açık sahalar, basketbol, voleybol, karate, judo, güreş, tekwando, fitness ve çok amaçlı salonlar,gençlik merkezleri ve otopark yer alıyor. Böylece gençlerin ve her yaştan insanın spor yapması mümkün olacak.

Temiz mahalle, çevreci çocuklar

Pendik Belediyesi, temizlik ve geri dönüşüm çalışmaları için mahalleye 247 adet metal konteyner ve 175 adet geri dönüşüm iç mekan kutusu yerleştirdi. Ayrıca mahalle okullarına da 4 adet geri dönüşüm kumbarası dağıttı. Böylece çocuklara da çevre bilinci kazandırılarak dönüşüme katkıda bulunmaları sağlandı.

Eğitimden caddelere kadar değişim

Mahallede eğitim hayatının da gelişmesi için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak çalışmalaryürüten Pendik Belediyesi, geçtiğimiz yıl Ahmet Yesevi İ.O. Ana sınıfını hizmete açtı. Ayrıca 24 derslikli Ahmet Yesevi Mahallesi İ.O. ve Spor Salonu’nun inşaatı da devam ediyor.

Damla Sokak Parkı hizmete kazandırılırken, Akarsu Sitesi fitness ekipmanlarıyla donatıldı. Cem Evi’ne de kamelya yapılarak, gelenlerin huzurlu bir ortamda dinlenmesi sağlandı. Ayrıca mahalledeki mevcut parklar da sürekli olarak bakım ve onarımdan geçirilerek yenileniyor.

Ekonomik ve sosyal yönden önem taşıyan caddelere modern görünüm kazandıran Pendik Belediyesi Fen İşleri Ekipleri, Ahmet Yesevi Mahallesi’nde bulunan Gözdağı ve Hürriyet Caddeleri’nde de prestij kazandırma çalışmaları yaptı. Hürriyet caddesi, bordür ve kaldırım çalışmalarının ardından asfalt serimi de yapılarak prestijli hale getirildi. Ayrıca Sultanahmet, İmamı Azam caddeleri ve Eser, Serra, Harbiye, Yıldıztepe ve Kıyak sokaklarda yürütülen çalışmalar tamamlandı.

Öte yandan İSKİ tarafından ilçe genelinde yürütülen dere ıslah çalışmaları kapsamında Kemiklidere’nin Ahmet Yesevi’deki 9. Yan Kolu’nda temizleme çalışmaları yapıldı.

Bu Haberi Paylaşın