Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Akkuş Arıtma Tesisinde Çalışmalar Tamamlandı

10.09.2018

BAŞKAN YILMAZ, “4 YILDA İLÇENİN İÇME SUYU SİSTEMİNİN TAMAMI YENİLENDİ”

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ), Akkuş ilçesine 4 milyon TL değerinde kazandırdığı içme suyu arıtma tesisinin çalışmalarını tamamladı.

Başkan Enver Yılmaz, “Geride bıraktığımız 4 yılı aşkın süreçte Akkuş’a su alma yapısı, içme suyu hatları ve arıtma tesisi inşa eden OSKİ ekiplerimiz, ilçemizin içme suyu sisteminin tamamını yeniledi” dedi.

4 MİLYON TL’YE MAL OLDU

Faaliyete geçen tesisin su arıtımına başladığını söyleyen Başkan Yılmaz, “Akkuş ilçemizde eski metotlarla inşa edilen mevcut su arıtma tesisi ömrünü tamamladığı için görevini sağlıklı bir şekilde yerine getiremiyordu. Bu kapsamda ilçemizde vatandaşlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda 4 milyon TL’ye mal olan su arıtma tesisimizin yapımını tamamlayarak halkımızın hizmetine sunduk. İlçemize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

TEKNOLOJİNİN SON SİSTEMLERİ KULLANILDI

Yeni tesis ile vatandaşların temiz ve sağlıklı içme suyuna kavuştuğunu belirten Başkan Enver Yılmaz, “OSKİ ekiplerimiz tarafından tesisimiz, teknolojinin son sistemi kullanılarak inşa edildi. Hızlı kum filtre sistemiyle çalışan tesis, uzun vadede Akkuş ilçesi ve çevresine temiz, sağlıklı ve içilebilir içme suyu arıtımı sağlayacak” ifadelerini kullandı.

EN AZ 50 BİN KİŞİYE HİZMET VERECEK

Başkan Yılmaz, “Eski tesisin günde 2.600 ton olan su arıtma kapasitesi, yeni yapılan modern tesisle birlikte 7.200 ton kapasiteye çıkarıldı. En az 50 bin kişinin içme suyu ihtiyacını karşılayacak tesis, uzun yıllar Akkuş ilçesine hizmet verecek” şeklinde konuştu.

Bu Haberi Paylaşın