Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Aktif Yaşlanma Evi Antakya’ya Örnek Olacak

07.03.2017

Mezitli Belediyesi ve Türkiye Alzheimer Derneği Mersin Şubesi işbirliği ile hayata geçirilen Gülbahar Özmen Aktif Yaşlanma Evi projesi büyük ilgi görüyor. Yakalanan başarı üzerine Antakya Belediyesi, aynısını Antakya’da gerçekleştirmek için Mezitli’de incelemelerde bulundu.

Anne karnından başlayarak her bireyin kaliteli yaş almasını hedefleyen Mezitli Belediyesi’nin geçtiğimiz günlerde hayata geçirdiği Gülbahar Özmen Aktif Yaşlanma Evi, başka şehirlerin de ilgisini çekti. İleri yaştaki vatandaşları, yaşlıları psikolojik ve sosyal açıdan rahatlatacak spor, sağlıklı yemek yapımı, ahşap boyama, takı tasarım, dekoratif el sanatları, obje yapımı, bahçe çalışmaları, koro, folklor, dans, sinema etkinliği, bilgilendirme toplantıları yapma imkanı buldukları Gülbahar Özmen Aktif Yaşlanma Evi Antakya Belediyesi’nden konukları ağırladı. Antakya Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Şevki Serin’in başkanlığında bir ekip Mezitli’ye gelerek incelemelerde bulundu. Mezitli Belediyesi İş ve Proje Geliştirme Sorumlusu Hürrem Betül Levent Erdal ve Gülbahar Özmen Aktif Yaşlanma Evi yöneticisi Emine Koca’dan bilgi alan ekip, çalışmaları da izleme fırsatı buldu.

PROJEYİ ANTAKYA’DA UYGULAMAK İSTİYORUZ

Gülbahar Özmen Aktif Yaşlanma Evi’nin yanı sıra Mezitli Belediyesi’nin yaşlılar için yaptığı çalışmaları inceleyen Serin, aynı projeyi Antakya’da uygulamak istediklerini söyledi.

Mezitli Belediyesi tarafından projenin başarıyla uygulandığını bu nedenle yerinde görmek için geldiklerini ifade eden Serin, “Uygulamayı her yönüyle incelemek için ve bilgi almak için Mezitli’ye geldik. Gördüğümüz tablodan çok etkilendik. Mezitli Belediyesi’ni, pek çok projesinde olduğu gibi bu Aktif Yaşlanma Evi projesini de başarıyla uyguladığı için teşekkür etmek gerekiyor” dedi.

KISA SÜREDE BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Türkiye Alzheimer Derneği Mersin Şubesi işbirliği ile hayata geçirilen Aktif Yaş Alma Evi projesinin açılmasından sonra kısa bir süre geçmesine karşın gördüğü ilginin memnuniyet verici olduğunu ifade eden Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Emeklilerin en yoğun yaşadığı ilçe olan Mezitli’de, Alzheimer Derneği’nin de görüşünü alarak Aktif Yaşlanma Evi’ni yaptık. Burada uzmanlar eşliğinde yaşlılarımıza yönelik olarak çeşitli etkinlikler gerçekleştiriyorlar. Kısa sürede bu denli ilgi görmesi bizi elbette mutlu ediyor. Hayırsever Gülbahar Özmen ve çocuklarının desteği ile açtığımız Aktif Yaşlanma Evi, önümüzdeki süreçte daha büyük bir projeyle hayata geçireceğimiz Aktif Yaşlanma Merkezi içinde iyi bir pilot uygulama oldu. Projemizi başarıya ulaştıran başta Alzheimer Derneği Mersin Şube Başkanı Prof. Dr. Ayşe Özge ve Gülbahar Özmen Aktif Yaşlanma Evi yöneticisi Emine Koca olmak üzere tüm gönüllülerimize ve belediye çalışanlarımıza teşekkür ederim” dedi.

Bu Haberi Paylaşın