Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Almanya’dan Burdur’a engelli aracı desteği

26.05.2015

burdur-Almanya-engelli arac

Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz’in girişimleri sonucunda Avrupa Elele Engellilere Yardım Konfederasyonu Burdur’daki engelli vatandaşlar için 10 adet akülü araç, 100 adet pazar aracı ve 15 adet tekerlekli sandalye bağışladı.

Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, Belediye Meclis Üyeleri Burhan Cahit Karakurt ve Ersin Taşlıoğlu ile birlikte Almanya’nın Münih kentinde Avrupa Elele Engellilere Yardım Konfederasyonu tarafından düzenlenen yardım etkinliğe katıldı.

Başkan Ercengiz, meclis üyeleriyle birlikte ilk olarak Münih seçim bölgesini ziyaret etti. Seçim bölgesinde vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Ercengiz, seçimlerin ülkemiz için hayırlı olmasını diledi. Başkan Ercengiz, her ne kadar ülkemizden uzak olsalar da vatandaşlık bilinci ile sandıkta oy kullanmaları gerektiğini vurguladı. Başkan Ercengiz daha sonra Cumhuriyet Halk Partisi Münih Birliği’ni ziyaret ederek Münih’teki yapılanmadan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Münih’te düzenlenen Avrupa Elele Engellilere Yardım Konfederasyonu’nun hazırlamış olduğu yardım etkinliğine katılan Başkan Ercengiz, yemekte gurbetçi engelli vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Ercengiz daha sonra Engelliler Konfederasyonu Nürnberg Temsilciliğinin düzenlediği engelli etkinliğine katıldı.

Ziyaretler sırasında Avrupa Parlamenterler Meclisi Üyesi ve SPD Milletvekili Türk asıllı Alman vatandaşı İsmail Ertuğ ile bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu. SPD Milletvekili İsmail Ertuğ’u Burdur’a davet eden Başkan Ercengiz, Burdur’un AB projelerinden yararlanması için destek sözü aldı. Başkan Ercengiz Almanya ziyaretinin sonunda Nürnberg Başkonsolosu Asip Kaya ile bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu.

Çok yararlı bir ziyaret gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Ercengiz, “Burdurlu engelli vatandaşlarımız için 10 akülü araç, 100 pazar aracı ve 15 adet tekerlekli sandalye aldık. Engelli araçlarının transferini de hemşerimiz Sadık Bey üstlendi. Sadık Bey ayrıca Burdur için 5 akülü araç bağışladı. Sadık Karlı’ya ’e yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Ayrıca Engelliler Konfederasyonu Başkanı Cengiz Hocazade’ye ve Onursal Başkanı Adalet Günel teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Bu Haberi Paylaşın