Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Amaç; Temiz Çevre ve Yaşanabilir Bir Şehir…

18.08.2017

Kırşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, daha temiz bir Kırşehir için çalışmalarını sürdürüyor. Kötü görüntü ve kokuya sebep olmaması için çöplerin dışarıya bırakılma saatlerine azami önem veren Kırşehir Belediyesi, bu kapsamda çalışmalarını yürütürken,Vatandaşların daha temiz bir çevre için çöp bırakma saatleri konusunda duyarlı olmaya davet etti.

Yaşanılabilir ve temiz çevre sloganıyla Kırşehir Belediyesi temizlik ekiplerinin mahallelerde mıntıka temizliğine devam ettiğini belirten Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci,” Bir kentin temizliği belediyelerin başlıca görevleri arasındadır. Yaşadığımız kent hepimizin. Bu amaçla, daha temiz ve yaşanılır bir Kırşehir için üzerimize düşen vatandaşlık görevini de yerine getirmeliyiz. Bir şehri temizlemek için önce sokağımızı temizlemeliyiz. Çocuklarımıza temizlik bilincini küçük yaşlarda aşılamalıyız. Böylelikle hem sokağımızı temizleyen temizlik görevlilerimizin işlerine kolaylık sağlamış, hem de daha temiz bir kentte yaşamış oluruz. Temizlemek belediyenin asli görevidir. Temizlemenin birinci görevi ise kirletmemektir. Kirletmeme kültürünü öğrenmemiz lazım. Vatandaşlarımızdan tek isteğimiz, belirlenen kurallara uymaları, çevre sağlığı ve temizliğine gerekli hassasiyeti göstererek, şehrimize sahip çıkmalarıdır. Geleceğimiz olan çocuklarımıza daha yeşil, daha temiz ve daha yaşanır bir kent bırakmak hepimizin görevi” dedi.

Başkan Bahçeci 14 Mahallemizin düzenli olarak çöplerinin toplanmasının yanı sıra, her gün şehrin dört bir yanını sabahtan akşama kadar ellerinde süpürge ile temizleyen çalışanlarımızla daha temiz bir şehir yaratmak gayesindeyiz.Bu günlerde altyapı çalışmalarından dolayı şehir merkezinde toz ve topraktan dolayı bir kirlenme var ama bunlar geçici, biz, şehrimizin yollarının daha temiz ve daha kullanılır olması için temizlik çalışmalarına ara vermeden devam ediyoruz. Temizlik ekiplerimiz çöp, yabani ot mücadelesi ve diğer atıkları temizliyor. Belediyemiz sınırlarındaki bütün ana cadde ve sokaklardan her gün düzenli olarak çöp toplanıyor. Ekiplerimiz Şehrimizin ana arterleri, sokak ve mahallelerimiz süpürüyor. Ayrıca tüm ana arter ve yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgelerimizde süpürgeci ekiplerimiz çalışıyor. Çevre ve Temizlik Müdürlüğümüze bağlı olarak çalışmakta olan çöp süpürme aracı ile gün içerisinde şehrimizdeki cadde ve sokaklar periyodik olarak süpürülüyor. Yaptığımız bu temizlik hareketi ile hem görüntü kirliliği ortadan kalkıyor, hem de şehrimiz daha temiz bir görüntüye kavuşuyor. . Temizlik İşleri Müdürlüğünce vatandaşların belirlenen saatler dışında çöplerin bırakılmaması konusunda duyarlı davranılması istenirken, çöplerin ağzı kapalı ve sağlam poşetlerde konulmasına vurgu yaptı.

Başkan Bahçeci ; “Kırşehir Belediyesi olarak hayata geçirdiğimiz projeler ile şehrimizin çehresini değiştirirken, vatandaşlarımızın yaşadıkları şehirden mutlu olabilmeleri adına her geçen gün artan hizmet ağımız ile örnek bir belediyecilik anlayışını ortaya koymaya çalışıyoruz. İlk günkü heyecanımızı hiçbir zaman yitirmedik. Tek gayemiz bu şehre olan borcumuzu ödemek. Biz aklımızı, gönlümüzü ve belediyecilik birikimimizi ortaya koyarak şehrimizin çevre dostu ve yeşil alanlarıyla marka bir kent olma yolunda ilerlemesi adına gereken tüm adımları atmaya devam edeceğiz” dedi.

Ayrıca, şikâyet ve öneriler için oluşturduğumuz Ak Masa birimimize vatandaşlarımız, 214 10 10 numaralı telefondan günün 24 saati ya da akmasa@kirsehir.bel.tr adresine e-mail yoluyla şikâyet ve önerilerini bildirebilirler. ” dedi.

Bu Haberi Paylaşın