Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Anaokulu Öğrencileri Sokak Hayvanlarını Besledi

07.10.2016

Burdur Belediyesi tarafından 4 Ekim Hayvanları Koruma günü nedeniyle Burdur Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde etkinlik düzenlendi.
Düzenlenen programa Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürü Adnan Yılmaztürk, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Tamer Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Başgül, Nene Hatun Anaokulu öğrencileri ve hayvan severler katıldı.
Törende konuşan Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Sokak hayvanlarına önem veriyoruz. Burdur Belediyesi olarak Hayvan Dostlarının taleplerini karşılıyoruz. Sizden gelen teklifler talepler doğrultusunda Belediyemiz Hayvan Barınağını en iyi şekilde yönetmeye çalışıyoruz. İnsanoğlu kendi çıkarı için doğayı hayvanları katlediyor. Eksiklerimiz var. Barınağımızın eksikleri neyse bakanlığın da desteğiyle iyi bir yer haline getireceğiz. ” diye konuştu.
Daha sonra programa katılan Nene Hatun Anaokulu öğrencileri beraberlerinde getirdikleri mamalarla barınaktaki kedi ve köpekleri besledi.

Bu Haberi Paylaşın