Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Arama Kurtarma Biriminden örnek çalışma

27.07.2014

y_mak_ornek

Mudanya Belediyesi Arama Kurtarma Birimi eğitimlerini aralıksız olarak sürdürüyor. Denizde, karada, gölet, ve derelerle birlikte dağlarda mahsur kalanlara yardım elini uzatarak görevlerini yerine getiren birim üyeleri, doğaya saygılı olunmasının ne kadar önemli olduğunu vurgulamak amacıyla birim hizmet bürolarının bulunduğu bahçede çalışma yaparak çevreye örnek oldular.

Mudanya Belediyesi Arama Kurtarma Birimi Ekip Lideri Aykut Şener,” Biz birim olarak her zaman görevimizin başındayız. Her hangi bir üzücü olay sırasında bağlı olduğumuz Mudanya Belediye Başkanımız Hayri Türkyılmaz’ı konudan haberdar ederek, ekip olarak anında ve vakit geçirmeden olayın meydana geldiği yere gidiyoruz. Bu kimi zaman denizde, kimi zaman dağlarda ve gölette olabiliyor.

Bugünde birimimizin hizmet bürolarının bulunduğu yerin bahçesinde ekim olarak çalışma yapıp çevreye karşı duyarlı olunması yönünde örnek olmaya çalıştık. Birimimizin bahçesinde toprağın kazılmasını ve temizlenmesini sağladık. Bu hem çevremize örnek bir davranış sergilemesi oldu hem de bir nevi eğitim vazifesini gördü. Bugün denizde ekip olarak gerekli eğitimlerimizi gerçekleştirdik, bahçesinin kazılıp temizlenmesi de bir nevi eğitim gibi oldu. Ancak dediğimiz gibi burada gerçekleştirmeye çalıştığımız eylem vatandaşlara çevrelerine karşı daha duyarlı ve daha dikkatli olmaları konusunda örnek olmak içindi” dedi.

Arama Kurtarma Birimini her zaman desteklediklerini belirten Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz da, Belediye Arama Kurtarma Birimlerinin çalışmalarının her zaman olumlu olduğunu en küçük bir ihtiyaçta bile yardım elini hemen uzatabilen sürekli eğitimler yaparak 24 saat görevlerinin başında olan Belediyemiz Arama Kurtarma Birimimiz bugün de örnek bir davranış sergileyerek birimimizin hizmet bürolarının bulunduğu yerin bahçesinde çalışma yaparak vatandaşlara örnek olmaya çalışmışlardır, kendilerini bu konuda kutluyorum” dedi.

Bu Haberi Paylaşın