Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Atık yağları “lütfen dökmeyin”

30.10.2014

didim atık yag

24.10.2014 Cuma günü Belediyemiz atık yağlarla ilgili toplantı düzenleyerek muhtarlarla bir araya geldi. Belediyemiz Meclis Salonunda düzenlenen toplantıya Belediye Başkan Vekilimiz Hasan YAVUZ, çok sayıda muhtar, Belediyemiz şube sorumluları, TEMA Vakfı üyeleri, Temizlik İşleri Müdürlüğümüz çalışanları ve sözleşme imzalanan firmanın temsilcileri katıldı. Bilindiği gibi, Belediyemiz Temizlik İşleri Müdürlüğü, mevzuata uygun olarak konutlardan ve işyerlerinden bitkisel atık yağların toplanması için lisanslı KOLZA Bitkisel Atık Yağ Geri Dönüşüm firması ile sözleşme imzalamıştı.

Çevre, Çevre Kirliliği ve Duyarlılığı, Atık yağların geri dönüşüme kazandırılmasının çevre ve doğa açısından öneminin anlatıldığı toplantıda, bu konuda destek olmak isteyen mahalle muhtarına dağıtılan bidonlarla atık yağlar için toplama merkezlerinin oluşturulacağı ifade edildi. Evlerde kullanılan atık yağları geri dönüşüm için toplayarak yeniden ülke ekonomisine kazandırmanın yollarının aktarıldığı toplantıda muhtarların geri dönüşüm hakkındaki soruları da yanıt buldu.

Toplantıya katılanlara bilgi veren firma yetkilileri vatandaşlarımızın evlerinde biriktirmiş oldukları yağları lavaboya veya gelişi güzel doğaya dökmeyerek, çevre temizliğine duyarlı davranmaları ve söz konusu bu yağları muhtarlıklarla ve belediyemize teslim etmeleri konusunda duyarlı davranmalarını istedi.

Bu Haberi Paylaşın