Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Avrupa Hareketli̇li̇k Haftasi Etki̇nli̇kleri̇

22.09.2020

SIFIR ATIK, SIFIR EMİSYON

OSMANİYE BELEDİYESİ AVRUPA HAREKETLİLİK HAFTASI KAPSAMINDA “ DOGA İÇİN BİSİKLETLİ ATIK PİL TOPLAMA” ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Avrupa Komisyonu girişimi olan ve Türkiye Belediyeler Birliği’nce ( TBB) desteklenen, Avrupa Hareketlilik Haftası dolayısıyla Osmaniye Belediyesi tarafından Doğa İçin Bisikletli Atık Pil Toplama Etkinliği gönüllülerin katılımıyla sosyal mesafe kurallarına uygun olarak yapıldı.

Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan gönüllü bisikletli grup çarşı merkezinde yer alan ve esnaflar tarafından bırakılan atık pilleri topladı. Hafta kapsamında bir araya gelen gönüllülerden Seçil Yükselir, Osmaniye’de Avrupa Hareketlilik Haftası nedeniyle Osmaniye Belediyesi’nin etkinliği için teşekkür ederek: “ Şehrimiz, bisiklet kullanmaya çok uygun bir arazi üzerinde yer alıyor. İş yerime bisikletle gidip geliyorum, sağlık için herkesi bisiklete binmesini tavsiye ediyorum şeklinde konuştu.

Kentleri ve belediyeleri sürdürülebilir ulaşım tedbirleri almaya ve desteklemeye teşvik eden Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri 18 Eylül 2020 günü saat 10.00’da Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayacak “Sokak Hayvanları İçin Bisikletli Besleme Etkinliği “ ile devam edecek.

Bu Haberi Paylaşın