Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Avrupa’nın En Büyük Doğal Yaşam Parkı Kocaeli’de

04.09.2015

20150901_dogalyasam

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi el değmemiş doğasıyla kendine hayran bırakan doğal bir yaşam parkı yapıyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi el değmemiş doğasıyla kendine hayran bırakan doğal bir yaşam parkı yapıyor. Kartepe ilçesi Uzuntarla ve Eşme mahalleleri arasında kalan 2 bin dönümlük ormanlık alan içerisinde gerçekleştirilen doğal park, evcil ve vahşi hayvanlar, gezinti ve gözlem alanları ile pek çok uygulamayı içerisinde barındıracak. Park el değmemiş doğal bitki örtüsüyle Avrupa’nın en büyük, dünyanın da üçüncü yaşam alanı özelliğini taşıyor.

15 KİLOMETRE YOL OLUŞTURULDU

Giriş kapısı kısmı oluşturulan parkın bir bölümü D-100’e paralel uzanıyor. Parkın etrafına 8 buçuk kilometre tel çit örüldü. Tel çitlerin yanında ve parkın içinde uzanan yaklaşık 15 kilometre uzunluğunda yol yapıldı. Parkta dünyanın dört bir yanından değişik hayvan türleri kendileri için ayrılan doğal alanlarda yaşayacak. Alanların üzerine kurulacak gezinti yollarıyla vahşi hayvanlar doğal ortamlarında izlenebilecek.

DOĞAL YAŞAM ALANLARI

Çiftlik hayvanlarının da olacağı parkta farklı iklimlerden gelen hayvanlar için uygun koşullar oluşturulacak. Kutup ayısı için buzlu havuzların yer alacağı parkta Afrika’dan gelen hayvanlar için sıcak ortamlar oluşturulacak. Fuarda Gençlik merkezleri, kafeler, göletler, dinlence alanları ve yürüyüş parkurları bulunacak.

ÇOCUK HAYVANAT BAHÇESİ

Çocukların hayvanlarla içli dışlı olabileceği ortamlar oluşturulacak. Ördek, kaz ve kuzu gibi hayvanlarla oluşturulacak olan Çocuk Hayvanat Bahçesi’nde çocukların korkmadan oynayabileceği evcil hayvanlar olacak.

20150901_dogalyasam1

Bu Haberi Paylaşın