Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Aydın Tekstil Parkı Dolup Taşıyor

23.09.2016

Aydınlılar özellikle akşam saatleri ve hafta sonlarında aileleri ile birlikte Aydın Tekstil Parkında keyifli saatler geçiriyorlar.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Aydın’ın merkezindeki tek yeşil alan olan 177 dönümlük Aydın Tekstil alanını 100 Milyon TL’ye büyük bir mücadele ile kamulaştırarak Aydın’a kazandırmış, kısa süre öncede 40 dönümlük alanı Aydın Tekstil Parkı olarak vatandaşların hizmetine açmıştı.

 

VATANDAŞIMIZ İSTEDİ BİZ YAPTIK

177 dönümlük alanın 40 dönümünü park ve piknik alanı olarak Aydınlıların hizmetine sunan Başkan Çerçioğlu, “Vatandaşlarımızın burayla ilgili düşüncelerini sandık koyarak sorduk. Ben zaten sonucun yeşil alan çıkacağını tahmin ediyordum. Vatandaş ne istiyorsa biz onu yapıyoruz. Fabrika binası da fuar alanı olacak. Çünkü Aydın’ın çok ciddi fuar alanına ihtiyacı var. Çok amaçlı salonlar oluşturulacak ve kafeler, çay bahçeleri yani Aydın halkına hizmet edecek sosyal mekânlar oluşacak. Sportif faaliyetler, koşu yolları açılacak. İçerisinde bin tane tescilli çam ağacı var. Beş bin ağaç daha dikeceğiz” diye konuştu.

 

BETON YIĞINI YAPTIRMAM

Tekstil alanı ile ilgili her zaman akıllarında yeşil alan olduğunu kaydeden Çerçioğlu, “Buradan bir kez daha söylüyorum. Burayı hiç kimse ben olduğum sürece beton yığınına çeviremez. Hiçbir zaman bunu yaptırmam” dedi. Aydın Tekstil’de hemen hemen her aileden bir üyenin çalıştığını kaydeden Çerçioğlu “Fuar alanında, bir zamanlar Aydın Tekstilde çalışan işçi kardeşlerimizin isimleri ve fotoğraflarının sergilendiği bir anı müzesi de olacak. ” dedi.

Vatandaşlar, kent merkezinde 40 dönümlük bir yeşil alanı kendilerine park olarak sunan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na teşekkürlerini sunuyorlar.

Bu Haberi Paylaşın