Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Bağışlanan Organ Filizlenen Candır

30.08.2014

mentese- organ bagisi

Menteşe İlçe Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, Menteşe Belediyesi Birim Müdürleri ve personeline yapmış oldukları ziyarette organ bağışı hakkında bilgilendirdi.

Menteşe TTM Sorumlu Hekimi ve Menteşe İlçe Sağlık Müdürü Dr. Zelal Üzehiroğlu ve beraberindeki Tıbbi Sekreter Zeliha Özbalık, ebe Sultan Özdemir Menteşe Belediyesi personeline organ bağışı hakkında bilgilendirdiler.

Ziyarette Menteşe Belediye Birimlerini tek tek gezip organ bağışı hakkında bilgi veren Menteşe TTM Sorumlu Hekimi ve Menteşe İlçe Sağlık Müdürü Dr. Zelal Üzehiroğlu, organ bağışının önemi, organ nakli, nereye – nasıl bağış yapılacağı, ülkemizdeki organ bağışının azlığı ve nedenleri hakkında Belediye personeline bilgi verdi.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, verdiği bilgiler nedeniyle Menteşe İlçe Sağlık Müdürü Dr. Zelal Üzehiroğlu’na teşekkür ederek, “ Bağışlanan her organ yeni bir hayatın başlangıcı. Organ bağışının ülkemizde yeterince olmadığı bir gerçek. Ama bu durumu değiştirmek, arttırmak da bizim elimizde. O nedenle organ bağışının önemi hakkında gerekli eğitimlerin verilmesi şart. Bu anlamda bugünkü sunumu destekliyor, daha da artmasını temenni ediyorum ” dedi.

Menteşe İlçe Sağlık Müdürü Dr. Zelal Üzehiroğlu daha sonra Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş’e organ bağışı hakkında bilgiler içeren bir broşür verdi.

Ziyaret sonrası Menteşe Belediyesi personeli 15 kişi form doldurarak organlarını bağışladı.

 

Bu Haberi Paylaşın