Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Bahçeşehir’den görme engelliler için “Sesli Kitap” Projesi

28.12.2012

Bahçeşehir Koleji öğrencileri, “Hayatı paylaşmada engel yok” adlı sosyal proje kapsamında görme engelli kardeşleri için oluşturdukları 150’den fazla sesli kitabı Belediye Başkanı Sedat Pekel’e teslim etti. Başkan Pekel, böylesine anlamlı bir proje hayat veren ve emeği olan herkesi kutladığını söyledi.

Bandırma Bahçeşehir Koleji öğrencileri tarafından “Hayatı paylaşmada engel yok” adıyla gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projesi kapsamında ortaokul 2. Kademe öğrencilerinin okudukları ve sevdikleri kitapları görme engelli kardeşleri için okuyup sesleri kaydederek 150’den fazla sesli kitap oluşturuldu. Bu sesli kitaplar düzenlenen törenle okul müdürü Mebrike Balvar tarafından Belediye Başkanı Sedat Pekel’e teslim edildi. Başkan Pekel törende yaptığı konuşmada böylesine anlamlı bir projede emeği bulanan başta öğrencilerimize ve onlara destek veren öğretmenlerimize teşekkür ettiğini söyledi.

Pekel: “Bugün burada Bahçeşehir Koleji orta bölümü öğrencilerini görme engelli kardeşleri için gerçekleştirdiği bu projeden dolayı kutluyorum. Sloganınızda ‘Hayatı paylaşmada engel yok’ diye ifade etmişsiniz. O engelleri de bu güzel projeyle aştığınızı görmek beni çok mutlu etti. Biliyorsunuz ki acıları paylaşarak azaltmak, sevinçleri de paylaşarak çoğaltmak mümkün. İşte bugün burada sizlerin emeklerinizle bunun güzel bir örneğini görüyoruz. Yerine getirmiş olduğunuz bu sosyal sorumluluk projesini teslim alarak Engelli Derneğimiz aracılığıyla görme engelli çocuklarımızla buluşturarak ayrı bir mutluluk duyacağım. Sizleri bir kez daha bu anlamlı projeyi hayata geçirmenizden dolayı kutluyorum” dedi.

Başkan Pekel’in ardından sözalan Okul Müdürü Mebrike Balvar, bu duyarlı çalışmaya katkı sağladıkları için hem Bandırma Belediyesine hem de projede yer alan öğrenci ve öğretmenlerini tebrik ederek bu projelerin artarak devam edeceğini söyledi.

Bu Haberi Paylaşın