Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Baklan Cazibeli, Ucuz Ve Kaliteli Suya Kavuştu

24.05.2013

Denizli Belediyesi tarafından Baklan’ın yıllardır yaşadığı içme suyu sıkıntısı nihayet sonlandırıldı. Belediye Meclisi kararıyla Baklan’a yapılan yatırımla ilçe temiz içme suyuna kavuştu. Denizli Valisi Abdülkadir Demir ve Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan’ın da katıldığı içme suyu isale hattının açılış töreninde Baklanlıların su sevinci görülmeye değerdi. Baklan’ın ilçe oluşunun 23. yıl dönümü olması sebebiyle de çifte kutlama gerçekleşti.

  Baklan’ın yıllardır yaşadığı içme suyu sıkıntısı Denizli Belediyesi tarafından sonlandırıldı. Meclis kararıyla Denizli Belediyesi, ilçenin temiz içme suyuna kavuşmasını sağladı. İçme suyu isale hattının açılışı ise törenle yapıldı. Törene Denizli Valisi Abdülkadir Demir, Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, Baklan Kaymakamı Hasan Dönmez, Baklan Belediye Başkanı İsa Karaçolak ile çok sayıda davetli ve Baklanlılar katıldı.

Törenin açılış konuşmasını Baklan Belediye Başkanı İsa Karaçolak gerçekleştirdi. Yıllardır çözülemeyen su sıkıntısını ortadan kaldırması nedeniyle Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan’a teşekkür ederek, “Çifte bayram yapıyoruz. Bugün burada içme suyumuza kavuşmamız ve ilçe oluşumuzun 23. yılı sebebi ile bir aradayız. Bugün kutlama günüdür.
Yıllardır su sorununu ekonomik yetersizlikler nedeniyle çözemiyorduk. Ancak Sayın Zolan’ın girişimiyle bu konu kökten çözüldü. Büyükşehir işte bu. Artık Büyükşehir ile ilçemiz daha çok hizmet alacak. Hizmet sunumunda kaynak sıkıntımız kalmayacak” dedi.
Baklan’da uzun yıllardır var olan bir sorunu ortadan kaldırmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Başkan Zolan ise yaptığı konuşmada şunları söyledi: “ Uzun yıllar çokta sağlıklı olmayan bir su 15-20 bin lira harcanarak ilçeye verilmeye çalışılıyordu. Büyük elektrik masrafı yapılarak getirilen suyun elektrik faturasının ödenememesi sebebi ile kesilmiş olması bizi üzdü. Maalesef ilçemiz geçen yıl susuz kaldı. Bundan tam bir yıl önce Baklanımızda bir sıkıntı vardı. İçme suyunun elektrik kesintisi sebebi ile kesildiğini öğrendik. O gün İsa başkanımızla görüştük ve buranın projesini yapalım dedik. Projeyi teslim ettikten sonra başkanımız kredi arıyorum dedi. Çeşitli bankalarla görüşmeler yapılmış ama sıkıntılar yaşanmış. O zamanlar daha büyükşehir projesi ile ilgili bir şey de yoktu. Ama biz komşusu açken tok yatan bizden değildir felsefesi ile Baklanımızın bu sıkıntısını inşallah çözeceğiz dedik. Baklan’ın su borusunu biz verelim dedik. Sadece su borusu olmaz dediler, sen bunun tamamını yaparsın dediler. Bir bakalım dedik sonra iş makinelerimizle 5 bin 400 m’den içme suyumuzu getirdik. Elektrik ücreti ödemeden, hiçbir masrafı olmadan sağlıklı, pırıl pırıl suyumuz çeşmelerden akıyor. Güle güle, doya doya için.”
Vali Abdülkadir Demir ise “ Baklan’ın ilçe oluşunu ve içme suyuna kavuşmasını sizlerle birlikte bizde coşku içinde kutladık. Bu ülke büyük mücadelelerle bu günlere geldi. Denizli, Büyükşehir Belediyesi olmayla ilgili aynen sizin Baklan’ın ilçe olma mücadelesinin bir benzerini Denizli’de ve Türkiye’de yaptı. Öyle bir önderlik yaptı ki Türkiye’de sistem tamamen değişti. Önceden Büyükşehir belediyeleri merkezin belli kilometrelerinde sorunluyken şu anda bütün il genelinden sorumlu hale geldi. Sonuçta bu ülke büyüyorsa ancak hizmetle büyüyecek ve ülkenin kaybedecek zamanı yok. Artık sizin beklemeye, söz ve vaade hiç tahammülünüz yok. Bu yatırımla Baklanlıları temiz suya kavuşturan Denizli Belediye Başkanına teşekkürlerimi iletiyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından tören, günün anısına yapılan çeşmenin açılış kurdelesinin kesilmesi ve ana boru hattının yapımında emeği geçenlere plaket verilmesi ile son buldu

Bu Haberi Paylaşın