Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Balcı Çamlığına Binlerce Ağaç

14.03.2017

Yıllardır bakımsız kalan General Balcı Çamlığını Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza’nın girişimleri neticesinde üst kullanım hakkı iki yıllığına Bandırma Belediyesine devredildi. Başkan Mirza ilk önce ağaçların bakımı ve hastalıklarıyla mücadele başlatmıştı.

Bandırmalıların huzur ve güven içinde spor yapabilecekleri bir alan olması için çalışmalara başlandı. 19 Mart Pazar günü saat 14.00’de açılışı yapılacak olan General Balcı Çamlığında son çalışmalar devam ediyor.

Çamlıkta, yeni yolların açılması, ışıklandırma, fitnes aletleri, çocuk oyun alanları, basket, tenis, voleybol ve çim futbol sahası, bisiklet yolu, güvenlik kameraları ve noktasından sonra bugünlerde de binlerce ağaç dikiliyor.

Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Mirza; “Çamlık projemize başladığımız ilk günden itibaren aslına uygun modern ve güvenli bir spor alanı yapacağımızı söylemiştik. Ağaçları söküp beton binalar yapacağımız söylenmişti. Bugün Balcı Çamlığımıza binlerce yetişkin ağaç dikiyoruz. Bu ağaçların içinde meyve ağaçları da var. O günlerde karşı çıkanlar bugün teşekkür ediyorlar. Bizim için en büyük teşekkür Bandırmalıların memnuniyetidir. Bize gelen her türlü talebi değerlendiriyoruz. Parkın içine çeşme istemişlerdi. Çeşmelerin hatlarını çektik. 19 Mart Pazar günü saat 14.00’de çeşitli ikramlarımızla, çocuklarımıza pamuk şekerlerle, animasyonlarla güzel bir açılışımız olacak. Tüm Bandırmalılarımızı açılışımıza bekliyoruz” dedi.

Bu Haberi Paylaşın