Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Barınağın Yeni İhtiyar Heyeti

28.03.2017

Yıllardır hayatlarını barınakta geçiren Cevo ve Cango, Paşa ve Pehlivan’ın ölümünün ardından barınağın en eskileri olma unvanını aldılar.

Türkiye’nin en büyük hayvan barınaklarından biri olan Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin daha önce basında “Barınağın ihtiyar heyeti: Paşa ve Pehlivan” olarak yer alan iki sadık dostunun yerini şimdi “Cevo ve Cango aldı.

Yaşlılıkları nedeniyle hayatlarını kaybeden Paşa ve Pehlivan’ın yerine geçen Cevo ve Cango’nun hikayesi de diğerlerininkinden farklı değil.

Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin en kadim dostlarından Cevo 9 yaşında. Yıllar önce barınağa getirilen Cevo’yu kimse sahiplenmedi. Geçirdiği bazı rahatsızlıklar nedeniyle de dışarı bırakılamayan Cevo barınakta tel üniteye konulmuyor.

11 yaşındaki Cango’nun hikayesi de Cevo ile aynı. Üç aylıkken geldi barınağa. Şu anda ağzında birçok dişi bulunmayan Cango’nun barınaktaki en büyük keyfi kulübesinde uyuklamak. Sahiplenilmedikleri için yıllarını barınakta geçiren bu iki sadık dosta Çankaya Belediyesi veterinerleri de özel ilgi gösteriyor.

Bu Haberi Paylaşın