Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Barışı ve ormanı kurutmayacağız

25.03.2015

odunpazarı-Barışı-ve-ormanı-kurutmayacağız-b1

Eskişehir Odunpazarı Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleşen Dünya Ağaç Günü kutlamaları, Barış Ormanı ağaç dikim etkinliği ile devam etti.

Barış güvercinlerinin uçurulduğu açılış törenine; Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Uluslararası Ahşap Kültürü Derneği Başkanı Howard Rosen, Türkiye Ormancılar Derneği Genel Başkanı Fevzi Kaleli, Razgrad Belediye Başkanı Dencho Bayaciev, Adıyaman Çakırhöyük Belediye Başkanı Miktat Çetin, etkinliğe katılan yabancı konuklar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

SÖZ VERİYORUM BARIŞ ORMANI KURUMAYACAK

Vadişehir’de 35 bin m² bir alan üzerine kurulan Barış Ormanı ağaç dikim etkinliğinde 1040’ı sedir ve karaçam, 460’ı ise ıhlamur olmak üzere 1500 ağaç dikildi.

Programda yaptığı konuşmada katılımcılara teşekkür eden Başkan Kurt; “Bugün sizlerin katılımıyla bir orman kuruyoruz. Bu ormanı dünyaya barış ormanı diye sunuyoruz. Barış ormanı yeşerecek, büyüyecek hiç bir zaman kurumayacak. Bunun sözünü Odunpazarı Belediye Başkanı olarak tüm dünyaya veriyorum” dedi.

BARIŞ ORMANI BÜTÜN DÜNYAYI KUCAKLAYACAK
Başkan Kurt Konuşmasında şu görüşlere yer verdi: “Biz barış ormanını kurutmayacağız. Eskişehir’den barış bütün dünyaya yayılacak. Barış ormanımız bütün dünyayı kucaklayacak.

5 YIL İÇERİSİNDE 100 BİN M² BİR ORMAN ALANINI ESKİŞEHİR’E KAZANDIRACAĞIZ
Biz dönemimizin sonunda kadar 100 bin m²’lik bir orman alanını Eskişehir’e kazandıracağız. Bu duygu ve düşüncelerle 21 Mart dünya ağaç günü etkinliklerinin, orman haftasının, nevruzun ve baharın tüm insanlığa kutlu olmasını diliyorum dedi.

BARIŞ GÜVERCİNLERİ UÇURULDU
Başkan Kurt’un konuşması ardından tüm yerli ve yabancı konukların katılımlarıyla gökyüzüne barış güvercini uçuruldu.

TOPRAĞINA SAHİP ÇIK
Tema Vakfı temsilcilerinin de katılımlarıyla gerçekleşen Barış Ormanı ağaç dikim etkinliğinde açılan “Toprağına sahip çık” pankartı tüm katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü.

Bu Haberi Paylaşın