Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Basamak Basamak Kanseri Yendiler

07.04.2017

Kanseri yenen kadınlar, erken teşhisin önemine dikkat çekmek için Beşirli Mahallesi’ndeki bir merdiveni desen desen boyadılar.

1-7 Nisan Kanser Haftası dolayısıyla gerçekleştirilen “Basamak Basamak Kanseri Yeniyoruz Etkinliği”nin açılışını Trabzon Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Akkaya, Trabzon Belediyesi eski Bakan Yardımcısı Ergin Aydın ve İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Köksal Hamzaoğlu gerçekleştirdi.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Kadın Mühendis ve Mimarlar Derneği, Mimarlar Odası Trabzon Şubesi Kadın Komisyonu ve Türkiye Meme Hastalıkları Dernekleri Federasyonu tarafından gerçekleştirilen etkinlikle, kansere yakalanmış ve bu hastalığı yenmiş olan kadınlar ve yakınları, farkındalık oluşturarak erken teşhisin önemine dikkat çekmek için Beşirli Mahallesi’ndeki bir merdiveni çeşitli desenlerle boyadılar.

Kanserde erken teşhisin önemine vurgu yapan kadınlar, bu konuda toplumun her kesiminin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi ve duyarlı olunmasının önemine dikkat çektiler.

Bu Haberi Paylaşın